čtvrtek, 23 prosinec 2021 13:05

Předvánoční exkurze

Napsal(a)

Varhany patří k Vánocům a po předchozím poučení, co jsou varhany, jak vypadají, co je pohání a také poslechu Bachovy Toccaty a fugy d moll, se páťáci v úterý před Vánoci vypravili do místního kostela sv. Vavřince. Přivítal je tam pan kaplan, kněz M. Werl, který nám vysvětlil, co můžeme v kostele vidět, k čemu to slouží a také jsme vystoupali na kúr, kde jsme si varhany prohlédli. V zákristii jsme se podívali na ornáty a pan kaplan dětem věnoval obrázky a bonbony.

A pak už mohli být i Vánoce ve škole a těšení se, až také vklouznou do našich domovů.

Do nového roku 2022 přejeme všem hlavně naději, že všechno, co nás potká zvládneme, hodně radosti, protože ta je víc než půl zdraví, štěstí a spokojenost.

5.B a Oldřiška Cejpková

Přečteno 127 krát Naposledy změněno pondělí, 03 leden 2022 13:07
Více z této kategorie: « Testování Vesmírný cirkus »