čtvrtek, 05 květen 2022 12:18

Ocenění pro naše druháčky

Napsal(a)

Děti z 2. B se s paní učitelkou rozhodly uklidit les po tornádu. V pondělí 21. února dopoledne se vydaly do lesa nedaleko školy s pytli, prošly ho a nasbíraly spoustu věcí, které sem doneslo tornádo v červnu loňského roku, a které sem opravdu nepatří. Vyčistily ho od plastů, rozbitého bazénu, solárních panelů, textilií, plechů i od pneumatiky… Po domluvě s městským úřadem byl organizací Tespra nepořádek z lesa odvezen na sběrný dvůr. O této akci jsme na našich webových stránkách již psali.

 

Ale náš počin byl teď dokonce oceněn Vzdělávacím a výukovým centrem ZOO Hodonín. To totiž již v zimě vyhlásilo soutěž ke Dni Země, do které jednotlivci i kolektivy mohli do konce dubna zasílat fotky a zprávy o svých ekologických počinech. Úklid potornádového lesa našimi druháčky se umístil na krásném 2. místě mezi kolektivy. Jako odměnu děti v ZOO absolvují vybraný výukový program.

Děti měly z ocenění velkou radost, a už se těší na návštěvu ZOO, kterou paní učitelka zamluvila na jeden z posledních červnových dnů - shodou okolností skoro na den přesně po roce od ničivého tornáda. Vést děti k ekologickému chování je v dnešní době velmi důležité - návyky si totiž děti ponesou dál do svých životů…

Ať žije planeta Země!

Text P. Mezerová Foto E. a H. Mezerovi

Přečteno 76 krát Naposledy změněno čtvrtek, 05 květen 2022 12:21