pátek, 06 květen 2022 10:14

Přilétli k nám dravci

V úterý 3. května měli žáci naší školy příležitost prohlédnout si díky skupině Seiferos dravé ptáky a dozvědět se o nich spoustu zajímavostí.

Na plácku před školou se nám představili orli, sovy, menší druhy dravců, a dokonce i sup. Zajímavé bylo povídání o životě ptáků, o tom, jak loví, odpočívají, ale také o tom, jak člověk přírodu vlastně nezná a někdy jí svými zásahy nechtěně ubližuje.

Největší úspěch měly samozřejmě ukázky letu dravců. A co na představení říkali žáci?

„Bylo to úžasné. Nevěděla jsem, že supi jsou tak chytří. Dravci jsou zajímavá stvoření.“

„Dravci se mi líbili, byli hodní a vůbec jsem netušil, jaké zvuky umí vydávat. Vyprávění bylo vtipné.“

„Nejlepší bylo, že zrovna z naší třídy byli vybraní spolužáci, kteří si mohli vyzkoušet přivolat dravce na ruku. A dokonce jsme si mohli pohladit i výra.“

„Nejzajímavější bylo, jak ptáci létali těsně nad našimi hlavami.“

„Bylo to krásně připravené. Vůbec jsem nevěděla, že někteří dravci žijí přímo u nás za domem.“

Přečteno 111 krát Naposledy změněno pátek, 06 květen 2022 10:28