pátek, 13 květen 2022 12:50

Výlet 2. A a 2. B- Milotice

Napsal(a)

Prožít se svou třídou tradiční školní výlet, navštívit nějaké zajímavé místo, zkusit něco netypického,… není v posledních dvou letech úplně jednoduché a automatické. Minulý rok jsme kvůli covidovým opatřením nejeli nikam daleko a navštívili jsme 3D bludiště u ZOO Hodonín, a to právě v den tornáda, takže jsme byli poslední třídou- větší skupinou, která ho zažila, protože další den už areál neexistoval. Letos jsme jako druháčci chtěli jet někam za zážitky klasicky autobusem se vší parádou- svačit venku, něco prožít, něco se dozvědět, nakoupit suvenýry, utratit peníze.

 

Vybrali jsme Milotice a objednali si kostýmní prohlídku. Dne 12.5. jsme v 8 hodin vyjeli za krásného slunečného počasí vstříc novým dobrodružstvím: prošli jsme si zámecký park i s přilehlým lesoparkem, objevili čápa na nedalekém komíně, nasvačili se v přírodě, prozkoumali zámecké fontány, poslechli si skřeky místních pávů. A pak přišel hřeb celého dne: nastrojili jsme se do nádherných kostýmů, ve kterých jsme si připadali jako komtesy, hraběnky, princezny, šlechtici, princové- a vydali se zámkem na prohlídku. Cestou jsme se dozvěděli zajímavosti o životě místní šlechty, za zvuku klavírní hudby se poklonili staré paní hraběnce, komtesky si s ní dokonce zatancovaly a princové si mezitím spolu zašermovali. Roztomilost sama- viz fotky.

V civilním oblečení jsme si posléze utratili penízky za suvenýry, zmrzlinu a drobné dárky- no nemohli jsme být spokojenější? Výlet se opravdu vydařil!

Text: P. Mezerová Foto: M. Blahová, P. Mezerová

Přečteno 74 krát Naposledy změněno pátek, 13 květen 2022 13:03