pondělí, 13 červen 2022 13:00

Potornádová akce našich druháčků a deváťáků

Napsal(a)

Blíží se datum, na které by spousta z nás raději zapomněla. 24.6.2021 se tornádo, které se v naší zemi normálně vůbec nevyskytuje, přehnalo nad našimi domovy a napáchalo velké materiální škody, vzalo lidské životy, zničilo školy, vyvrátilo lesy… Životy se nevrátí, ale s ostatními škodami se lidé během roku poprali- opravili domy, budovy, školy, odklidili nepořádek přinesený tornádem z mnohakilometrových vzdáleností, upravili pozemky, sadí novou zeleň. Do obnovy se zapojují jak profesionální firmy, tak i obyčejní lidé. Pomáhají i děti.

 

Přestože žáci 9. tříd již brzy opustí naši školu, nebyl jim vzhled našeho areálu zničeného tornádem lhostejný. K obnově zdevastované zeleně se 9.B rozhodla přispět už na podzim. V rámci hodin enviromentální výchovy žáci nasbírali semena stromů a zjara provedli výsev těchto semen do květináčů z recyklovaných plastů. O malé sazeničky se teď poctivě starají.

Žáci 2. A a 2. B se zase rozhodli zasadit v areálu malé stromky. Vybrali jsme místo u plotu, kde by smrčky mohly tvořit přirozenou bariéru a příjemný stín u workoutových aktivit. Do vyhloubených jamek (s těmi pomohli kluci z 9. třídy) druháci krásně zasadili a řádně zalili 4 sazeničky. Patronát nad jednotlivými stromky si vzali kluci a holky z jednotlivých tříd, každá skupinka si stromek bude hlídat a pravidelně zalévat, než se ujmou.

Text: P. Mezerová, J. Vobrubová Foto: M. Blahová, J. Vobrubová

Přečteno 223 krát Naposledy změněno pondělí, 13 červen 2022 13:04