pondělí, 26 září 2022 08:20

Kolečkiáda

V pátek 16.9. uspořádalo Středisko volného času ve spolupráci s žákovským parlamentem velmi pěknou akci pro děti z 1. stupně základních škol. Naše škola vyslala žáky 1., 2. a 3. tříd, aby se jí zúčastnili. Akce proběhla dopoledne na nádvoří duhové ZŠ a na přilehlém travnatém hřišti.

Na několika stanovištích si děti vyzkoušely různé dovednosti: kutálely pneumatiku, tlačily vozík plně naložený krabicemi, pumpou foukaly prázdné kolo auta, jezdily slalom na koloběžkách, rukama ovládaly skateboard, na kterém seděly.  Prověřily také své znalosti o kole a silničním provozu- poznávaly součásti jízdního kola, dopravní značky. U nahrané nehody cyklistky poradily, co udělat: zopakovaly si základy 1.pomoci a důležitá telefonní čísla 150, 155, 158, 112.

Zajímavou zkušeností pro naše děti bylo také setkání a společné zápolení s dětmi s různým postižením, protože se na stanovištích potkávaly s žáky speciální ZŠ.

Celá akce sloužila k získání i upevnění důležitých vědomostí o bezpečném chování na silnici i chodníku a k vyzkoušení si zajímavých činností. Všichni účastníci byli odměněni lízátkem a do školy odcházeli spokojeni.

Napsala: P. Mezerová

Foto: tř. učitelky jednotlivých tříd

Přečteno 194 krát Naposledy změněno pondělí, 26 září 2022 08:25