pátek, 30 září 2022 10:47

Bezpečnost na internetu

Napsal(a)

Spolupráce naší školy s Městskou knihovnou Hodonín má dlouhou tradici. Probíhá v různých ročnících a v rozmanité podobě. Naši žáci navštěvují dětské oddělení, kde se seznamují s chodem knihovny a učí se zacházet s knihami, účastní se besed s autory knih, zúčastňují se soutěží vyhlášených knihovnou,…

 Dne 26.9. za dětmi z 3.A a 3.B přijela na pozvání Městské knihovny paní Michaela Radotínská ze společnosti CZ. NIC z Prahy s výukovým programem Bezpečnost na internetu.

Děti si poslechly úryvky z knihy „On- line ZOO“: o opičákovi Oldovi, který si nehrál s ostatními opicemi, protože pořád hleděl do mobilu, o pandě, která přestala žrát, protože o ní hyeny napsaly na internet, že je tlustá, o žirafě, která si objednala spoustu hraček přes internet, protože si myslela, že jsou zdarma, o antilopách, se kterými si s nekalými úmysly začal psát místní lev, vydávající se také za antilopu, o tučňákovi, který komusi přes mobil poslal své fotky v plavkách… Připomínají Vám tyto příběhy něco? Určitě… A i naše děti pochopily, že vlastně ve skutečnosti kniha není o zvířátkách, ale o dětech i důvěřivých dospělých lidech. S paní Radotínskou pak řešily, jak by to mělo být správně a co dělat, kdyby se do podobné situace někdy dostaly ony samy. Dozvěděly se mnoho zajímavých informací, třeba o digitální stopě, kterou za sebou všichni zanecháváme, o důležitosti zabezpečovacích mechanismů na mobilu, tabletu, počítači. Ale také zjistily, že už teď možná dělaly něco špatně a slíbily, že budou opatrné a budou chránit sebe a své soukromí. Na závěr dostaly omalovánky patřící ke zmiňované knize.

Výborný program, zábavný, poučný,… Děkujeme za něj.

Text: P. Mezerová

Foto: M. Blahová

Přečteno 173 krát Naposledy změněno pátek, 30 září 2022 10:50