pondělí, 17 říjen 2022 13:15

Projekt Bílá pastelka- 3. A a 3. B

Napsal(a)

Když třeťáci od paní učitelky dostali pokyn: „ Doneste si do školy šátek!“, vůbec netušili, na co ho budou potřebovat. Taky většinou nevěděli, co znamená Bílá pastelka- že se jedná o charitativní organizaci, která shání peníze na podporu nevidomých a slabozrakých.

 

Děti ze 3. A a 3. B penězi nepřispěly, ale ve čtvrtek 13. října si vyzkoušely, jaké to je nemít jeden důležitý smyslový orgán. Hrou Na kukačku a poslechem a následným hádáním rozmanitých zvuků zahájily vyučování. To pak pokračovalo tříděním, skládáním a počítáním různých předmětů, stavěním věže z dřevěných kostek, vkládáním geometrických tvarů do správných otvorů inteligenční hry, ochutnávkou všelijakých dobrot, skládáním puzzle, zavazováním tkaničky…a to vše samozřejmě POSLEPU. Zhruba 20 odlišných stanovišť bylo zábavných, náročných i poučných. Se zavázanýma očima a s pomocí kamaráda- vodiče zkusily o přestávce také cestu na WC. 

V TV pak v rámci honičky hledaly zdroj zvuku a rozcvičku si střihly jen podle ústních pokynů, protože i v tělocvičně měly zavázané oči. Den zakončily netradiční opičí dráhou. Za celé netypické vyučování jsme si všichni ujasnili, že nejlepší věc na světě je zdraví a musíme si ho chránit.

Napsala: P. Mezerová

Foto: M. Blahová

Přečteno 166 krát Naposledy změněno pondělí, 17 říjen 2022 13:24