pátek, 11 listopad 2022 10:23

Stříbrný florbal v Dubňanech

Napsal(a)

 

Ve středu 9. 11. se naše škola zúčastnila okrskového kola ve florbale v kategorii IV. (8. a 9. třída).

 

Naši školu pod vedením J. Kalábka reprezentovali tito žáci:

 • Hráč: Tomáš Pochylý,
 • Hráč: Vojtěch Jež,
 • Hráč: Nikolas Karbus,
 • Hráč: Jakub Lesovský,
 • Hráč: Ondřej Ševčík,
 • Hráč: David Ševčík,
 • Hráč: David Sklenský,
 • Hráč: Lukáš Pátek,
 • Hráč: Filip Tureček,
 • Hráč: Adam Knotek,
 • Hráč: Vojtěch Král
 • Brankář: Oliver Demjanovič,

Turnaje se zúčastnilo pět škol a hrálo se systémem každý s každým.

Prvním soupeřem nám byla škola Veselí Hutník – vždy kvalitně připravena na tyto turnaje. Od začátku zápasu se nám dařilo diktovat tempo hry a dostávali jsme se do hezkých šancí. Soupeř preferoval taktiku, že nejlepší obrana je obrana, ale občas dokázali nám pohrozit nebezpečným protiútokem. Nakonec se nám však jeden z útoků podařil a této zápas jsme zlomili a zvítězili jsme 1:0.

Druhým soupeřem nám byla další hodonínská škola – Vančurova. Přes naši mírnou převahu bylo utkání dlouho vyrovnané, ale maximálním zvýšením tempa jsme utkání 30s před koncem překlopili na naši stranu. Konečné skóre 2:1 pro nás!

Třetím soupeřem nám byla základní škola Čejkovice. Mělo jít o „povinnou“ výhru a od začátku utkání jsme si pro ni šli. Soupeř nepříjemně bránil, ale naše kvalita se projevila. Brali jsme tedy výhru 3:1.

Před našim posledním utkání s domácími bylo jasné, že si to rozdáme o vítězství, a tedy o postup do okresního kola. Karty byly rozdány tak, že Dubňanům stačí neprohra na vítězství v celém turnaji. Domácí měli tým složený z klubových florbalistů a procházeli celým turnajem celkem suverénně. Jedinou slabinu jsme viděli v menším počtu hráčů na střídání a na tom jsme postavili hru – od začátku zápasu maximální tempo hry a snaha unavit soupeře.

Utkání jsme sice rychle prohrávali, ale kluci bojovali o každý míček a byla vidět obrovská touha zápas otočit. Kluci hráli na hranici svých možností a také, stejně jako soupeř na hranici pravidel, spíše někdy za hranicemi. Rozhodčí naše utkání více „pustil“ a tak nebylo nouze i o tvrdé střety. Zdálo se, že postupem času soupeři ubývá sil a pomáhali si více i asi nedovolenými zákroky, které ale nebyly potrestány. Se zvukovým signálem na naší straně zavládlo obrovské zklamání prohra 1:2 nás „odsoudila“ k druhému místu.

Za sebe musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen přístupem a výkony všech kluků. Jelikož nás reprezentovali hlavně fotbalisti a atleti, stihli jsme pouze jeden společný trénink, který směřoval hlavně k pochopení pravidel. Na základě toho je pro mě druhé místo a tuhý boj o postup velmi cenný. Moc děkuji klukům za vzornou reprezentaci školy a těším se na další akce.

J.Kalábek

Přečteno 118 krát Naposledy změněno pátek, 11 listopad 2022 10:29