úterý, 13 červen 2017 19:16

Knížka pro prvňáčka

Napsal(a)

 Letos již po několikáté proběhla akce Knížka pro prvňáčka s podtitulem Už jsem čtenář. Je pořádaná Městskou knihovnou Hodonín ve spolupráci se základními školami. My jsme se jí s našimi dětmi také zúčastnili.

 Ve třech lekcích se v knihovně v dětském oddělení děti během celého školního roku s paní knihovnicí Svatavou Hýbnerovou naučily co je knížka a jak v ní listovat, jak se k ní hezky chovat, jak si vybrat správnou knihu, která mě bude bavit číst, jak ji zařadit do regálu,…

  Dětem se v knihovně vždy líbilo, paní knihovnice byla pokaždé laskavá a trpělivá a i to snad pomůže dětem k další motivaci k pravidelnému čtení, které obohacuje slovní zásobu, rozvíjí dětskou představivost a zlepšuje jejich všeobecný rozhled.

 Děkujeme za příjemnou akci, která byla na závěr korunována 8. 6. 2017 v sále Evropa předáním knížky každému malému čtenáři. Proběhlo to ve velmi slavnostním duchu, v historických kostýmech, s královnou Konstancií a její družinou, zástupci radnice i dobovými šermíři. Dětem se povedla všechna jejich nacvičená vystoupení a hrdě vypadaly i maminky, babičky a další rodinní příslušníci, kteří se této akce zúčastnili.

 

20170608 102440        img 2557

img 2559

Text P. Mezerová, foto M. Blahová

Přečteno 582 krát Naposledy změněno neděle, 03 září 2017 23:11