neděle, 24 září 2017 19:35

Policistou na zkoušku

Napsal(a)

Na naší škole a v přilehlém areálu stadionu U Červených domků se v pátek 22.9.2017 střílelo a zasahovala jednotka s vrtulníkem. Naštěstí šlo jen o ukázku v rámci workshopu „Policistou na zkoušku“. Zázemí naší školní tělocvičny a okolního sportovního areálu využily policejní složky. Tady si mohli zájemci o tohle povolání vyzkoušet, jaké to je být policistou.

Naši osmáci a deváťáci tak mohli vidět ukázky prvosledové hlídky, zásah těžkooděnců a psovodů proti výtržníkům či rychlý zásah jednotky při slanění z vrtulníku. Nechyběla stanoviště dopravní služby, pořádkové i cizinecké policie. V rámci této náborové akce si pak mohla veřejnost vyzkoušet přijímací fyzické testy budoucích policistů.

A jak to viděl pan učitel Mgr. Petr Goj, který workshop navštívil i s žáky:

Žáci si pod dohledem policistů mohli vyzkoušet vybrané policejní činnosti a nahlédnout do tajů jednotlivých policejních služeb.

Akce započala vskutku velkolepě. Nad našimi hlavami se několikrát proletěl policejní vrtulník, který o malou chvíli přistál jen několik desítek metrů od nás. Bezprostředně poté jsme se stali svědky ukázky zadržení nebezpečného pachatele, kdy z vrtulníku zasahovali policisté speciální jednotky.

Následně jsme se mohli blíže obeznámit s činnosti jednotlivých složek policie. Prohlédli jsme si výstroj zásahové jednotky, techniku dopravních policistů či kriminalistických techniků. Největším hitem se staly speciální brýle simulující zmatenost, zpoždění reakcí a snížení pozornosti. Ti nejodvážnější usedli na terénní čtyřkolku a vyzkoušeli si neprůstřelnou vestu a helmu. Ukázky sebeobrany nás nakonec všechny zaujaly natolik, že jsme si pod vedením zkušených policistů sami několik chvatů nacvičili.

Na závěr příjemně stráveného dopoledne si někteří z nás ochotně vyzkoušeli, jaké to je skončit v policejních želízkách (nebojte, všechny nás nakonec propustili zpět do výuky).

Ochotným policistům děkujeme a přejeme klidnou službu!

Mgr. Petr Goj - učitel II. stupně

 

Odlet zásahové jednotky ve vrtulníku.

Přečteno 380 krát Naposledy změněno středa, 04 říjen 2017 14:14

Média