pondělí, 09 říjen 2017 13:12

Beseda se spisovatelem a výtvarníkem Pavlem Čechem

Napsal(a)

Ve středu 4. října jsme společně s žáky 8. a 9. ročníků navštívili městskou knihovnu, abychom se setkali s autorem knih pro děti a českým Indiánem Pavlem Čechem.
Děti si okamžitě získal svým bezprostředním přístupem. Žáci se zájmem poslouchali jeho vyprávění o tom, jak se vůbec ke psaní knížek dostal, a zjistili, že kromě toho, že je autorem prózy pro děti, sbíral v mládí brouky, libuje si v tajemnu, vytváří komiksy a toulá se přírodou. Všechny zážitky se nakonec snaží přenést i na plátno. Celá beseda se po celou dobu nesla v přátelském duchu a na dětech bylo patrné, že je povídání baví.
Na závěr si žáci pro pana Čecha připravili několik otázek, na které trpělivě odpovídal.

Panu Čechovi děkujeme za milé povídání a přejeme mu mnoho pracovních úspěchů!

 

Mgr. Petr Goj
učitel II. stupně

Přečteno 264 krát Naposledy změněno pondělí, 09 říjen 2017 13:19