úterý, 10 říjen 2017 10:42

Návštěva v Domě pro seniory v Bažantnici

Napsal(a)

Dne 27. září se vypravila naše třída 4. A na návštěvu. Byli jsme pozváni na mezigenerační den s názvem „Zkus to se mnou“. Těšili jsme se, ale zároveň jsme si náš pobyt tam nedovedli docela dobře představit. Co jsme tam prožili, předčilo naše očekávání.
Paní ředitelka Vladimíra Křížková nás velice mile přivítala a oznámila nám, co nás vlastně čeká. Prohlédli jsme si několik pater domova, navštívili jsme některé pokoje seniorů. Obyvatelé domova nás vítali a zvali nás, abychom se šli podívat zrovna k nim. Se zájmem děti sledovaly a seznamovaly se s pomůckami, které těmto lidem usnadňují život.

 

Potom děti, rozdělené do družstev VV, TV a PV, odešly pod vedením sociálních pracovnic do učeben, kde už na ně senioři netrpělivě čekali. Procházela jsem tato místa a byla jsem nesmírně překvapená a pyšná na naše děti, které se zde opravdu úžasně chovaly. Nejdříve byli všichni zdrženliví a pozorovali. Potom se pomalu dávali do řeči se seniory, kteří se s nimi při všech činnostech snažili komunikovat.
Dopoledne uteklo jako voda. Děti dostaly výborné pohoštění, které pro ně připravily nejen kuchařky, ale i ostatní zaměstnanci domova. Od paní ředitelky obdržely za své výkony vysvědčení na památku. Myslím, že jsme byli všichni spokojení, senioři i dojatí. Určitě si po naší návštěvě myslí, že generace současných dětí není vůbec špatná, právě naopak.
Na závěr jsme s paní ředitelkou konstatovaly, že by se tato mezigenerační tradice mohla a měla čas od času opakovat. Určitě to bude velkým přínosem pro obě strany.

Mgr. Bohumila Brhelová

Přečteno 262 krát Naposledy změněno úterý, 10 říjen 2017 11:49