pátek, 16 únor 2018 07:24

Recitační soutěž - školní kolo

Napsal(a)

Opět po roce se setkali 14. února 2018 nejlepší recitátoři z prvního stupně ve školní knihovně, aby spolu soupeřili v přednesu básní, které si připravili a naučili. První kategorie 1. až 3. tříd byla velmi vyrovnaná a výkony žáků přesvědčivé . Přesto porota musela vybrat, a tak na třetím místě stanula Gábinka Pataki ze 2.C třídy, na druhém Karin Macků z 3.A a vítězem této kategorie se stal Jakub Holek ze 3.C.

 

V kategorii 4. a 5. tříd to měla porota ještě těžší, protože výkony recitátorů byly velmi procítěné  . Jako třetí se umístil Matěj Valášek ze 4.A, druhá pak Karolína Búřilová ze stejné třídy a nejlepší v této kategorii se stala Elen Strmisková z 5.A.

Vítězové se v březnu zúčastní okresního kola, které se koná na Základní škole Mírové náměstí.

Věřím, že i další žáci, kteří se do tohoto výběru ze svých tříd nedostali, jsou také šikovní a budou mít šanci zase příští rok.

Všichni máme radost z toho, že  máme v naší škole žáky, kteří jsou ochotni udělat něco navíc a jít "s kůží na trh". Určitě se jim to v dalším životě vyplatí.

Text: Oldřiška Cejpková

Foto: Marie Blahová

Přečteno 421 krát Naposledy změněno pátek, 16 únor 2018 07:26