úterý, 17 duben 2018 07:53

Představení Prezidenti

Napsal(a)

Představením Prezidenti začala pro žáky druhého stupně naší školy série návštěv v brněnském divadle Polárka. Hra určená pro diváky vyšších ročníků ZŠ nabídla i možnost zapojení se do samotného představení a inscenované „živé vysílání“ přímo ze studia. Diváci totiž mohli hlasovat, kterého ze čtyř prezidentských kandidátů si chtějí pro svou zemi zvolit. Teprve ve druhé části hry byly odhaleny skutečné totožnosti a jména jednotlivých uchazečů o prezidentský post. O tom, jak se žákům 8. A v divadle líbilo, sami píší:

 

„ Představení Prezidenti se mi velmi líbilo a mile mě překvapilo. Zejména ta část, ve které jsme se dozvěděli něco málo ze života lidí, kteří na čas vedli naši republiku. Poučná i zábavná hra poukazovala na to, že je velmi důležité vědět o těchto lidech více informací než jen to, jak nás přesvědčit. Pokud by to bylo možné, ráda bych Polárku, ve které se toto představení konalo, navštívila znovu a podívala se na další skvělé vystoupení.“  - Natálie Friedmannová 

„Líbilo se mi živé vysílání a humor kandidátů, jsem ráda, že nám jejich identitu prozradili o něco později. Fajn bylo i zapojení hudby do představení; cítila jsem se, jako bych vážně volila prezidenta.“

„… V půlce představení se rozsvítilo červené světlo a ke mně šel kandidát číslo 3, hladil mě po vlasech a něco mi říkal, nakonec mi uvázal pionýrský šátek, byl to prezident Husák…“

„ Ve středu 5. dubna jsme jeli do divadla Polárka na představení Prezidenti. První část byla velice srandovní, pak jsme volili, já jsem si vybrala třetího kandidáta, byl to ten nejhezčí ze všech herců. Ve druhé části jsem se málem rozbrečela a dostala jsem od Gottwalda šátek, nosím ho doteď. Bylo to vážně super divadlo!“  - Lucie Rozehnalová

„Vybírali jsme ze čtyř našich prezidentů: Masaryk, Beneš, Gottwald a Husák. Teprve ve druhé části se ale ukázaly pravé povahy těchto osobností. V závěru bylo ponaučení, že nemáme vždy věřit těm, co jen slibují, protože nevíme, jestli jsou schopní sliby splnit.“

Přečteno 262 krát Naposledy změněno úterý, 17 duben 2018 07:54