pátek, 27 duben 2018 12:07

Druháci běží (jako) o závod aneb nominace na štafetový běh

Napsal(a)

   V rámci hodin tělesné výchovy děláme různé více či méně oblíbené aktivity: šplháme, skáčeme přes švihadlo, učíme se kotouly vpřed i vzad, házíme míčem, cvičíme na lavičkách, na žebřinách, s padákem, soutěžíme ve družstvech, hrajeme kolotoč,…Ale většinou jsou to činnosti v tělocvičně, takže když se konečně na jaře oteplí a můžeme si zacvičit venku, jsme všichni nadšení.

 

    Když se naši druháčci dozvěděli, že v pátečním tělocviku půjdou běhat na atletický stadion, zavládla ve třídách radost. Bylo krásné počasí, svítilo nám sluníčko a my se těšili, jak si to běhání užijeme. Protože se chystal štafetový závod družstev probíhající v rámci celé naší republiky, bylo třeba vybrat pár šikovných dětí. Třeťáci, kteří s námi tvořili společnou kategorii, už měli běhání za sebou- běhali ve čtvrtek- takže my jsme se museli hodně snažit, abychom se k nim časově přiblížili a alespoň někteří z nás byli vybráni do společného družstva.

   Po společné rozcvičce jsme se rozklusali a pak to začalo. Z každé třídy běželi 200 metrů nejdříve kluci, a pak dívky. Ptáte se, jak to dopadlo?

  1. Samuel Štencl (2. C), 36,6 s
  2. Jakub Kotásek (2. A), 36,7 s
  3. Jakub Vacenovský (2. C) 39,5 s
  1. Valentýna Buráňová (2. B), 37, 7 s
  2. Julie Rýparová (2. B), 38,1 s
  3. Tereza Sahánková (2. A), 38,6 s

   Podle těchto časů se rozhodlo, že do smíšeného družstva 2. a 3. tříd postoupí a štafetového běhu se zúčastní Samuel a Valentýnka s Julčou. Přejeme jim, ať se jim daří a dobře reprezentují naši školu!

Text: Pavlína Mezerová

Foto: Marie Blahová

Přečteno 315 krát