pátek, 18 květen 2018 08:00

Den otevřených dveří radnice a prvorepubliková tržnice na náměstí

Napsal(a)

V pátek 11. května 2018 se třída 4. A zúčastnila velmi zajímavé akce.

Po příchodu na náměstí v 9 hodin nás překvapil příjezd prezidenta T. G. Masaryka na koni. Na schodech radnice promluvil k dětem a pozdravil se s nimi. Potom jsme navštívili prvorepublikové řemeslné dílny: provaznictví, kovotepectví, ražbu mincí, navlékání korálku, aj. Ochutnali jsme v původní kuchyni jídlo obyčejných lidí té doby. Děti si nechaly vyčistit boty od pouličního čističe bot. Zkoušely si také psát husím brkem, zatloukat hřebíky, řezat obloukovou pilou, vodit koně v ohlávce.

 

V 10 hodin jsme si prohlédli radnici a vystoupili na radniční věž. Byl nádherný výhled. Prohlídkou jsme ukončili krásný a zajímavě strávený den. Děti byly velmi spokojené.

Zapsala B. Brhelová

Přečteno 463 krát Naposledy změněno pátek, 18 květen 2018 08:12