pátek, 18 květen 2018 08:17

Český den proti rakovině

Napsal(a)

Rakovina nebo též nádorové onemocnění je zhoubné onemocnění postihující lidi bez ohledu na pohlaví, věk, dosavadní zdravotní stav, životní styl, stravovací návyky.  Při léčbě se uplatňují četné postupy jako je chirurgický zákrok, chemoterapie, radioterapie, biologická léčba,… Výzkum nových léků či léčebných metod je velmi finančně náročný. Není snad rodiny, ve které by nebyl touto chorobou některý člen zasažen…

 

O těchhle věcech jsme si dnes - 16. 5. - s dětmi povídali ve škole. Byl totiž Český den proti rakovině. Ve třídách proběhly diskuse, paní učitelky se snažily odpovědět na otázky dětí a také poslouchaly příběhy - některé s dobrým, jiné se smutným koncem.

Je důležité o takových věcech s dětmi mluvit a podporovat jejich ochotu přispět aspoň malou částkou na výzkum léčby této zákeřné choroby. Spousta dětí si donesla peníze (20Kč) na jednu kytičku a hrdě si ji přišpendlila na tričko. Našli se i takoví žáci, kteří si jich koupili víc - pro maminku, babičku,… Některé děti si na to dokonce vzaly peníze ze své pokladničky. Děkujeme samozřejmě i rodičům, kteří prostřednictvím svých dětí tuto charitativní akci podpořili!

Napsala P. Mezerová

Foto M. Blahová

Přečteno 450 krát

Galerie Obrázků