čtvrtek, 07 červen 2018 08:11

Mezinárodní den dětí

Napsal(a)

V pátek 1. června měly všechny děti na celém světě svátek. V různých koutech světa ho oslavují rozdílně, nejčastěji však společenskými a sportovními akcemi. Podle Wikipedie má upozornit na potřeby a práva dětí. Obojí se u nás ve škole snad povedlo: děti uspokojily svou přirozenou hravost a soutěživost a všechny měly právo si odnést domů nějakou odměnu.

 

Jak to tedy probíhalo? V krásné páteční dopoledne se děti z 1. stupně sešly na parkovišti u školy, kde pan ředitel dětem popřál k jejich svátku a oficiálně zahájil celou akci. V areálu školy paní učitelky a asistentky nachystaly 30 stanovišť: pavučinu se zavázanýma očima, chůdy, házení raketek do obruče, běh v gumákách, skládání puzzle s obrázkem naší školy, slalomy s pingpongovým míčkem na lžíci, strefování tenisákem do barevného klauna, poznávání obrázků rostlin i zvířat, stavění kostek do vysoké věže, skoky s míčem mezi koleny, vyfukování bublin z bublifuku, skákání v pytlích atd. Děti sbíraly do svých vlastnoručně vyrobených karet za splnění soutěží body a za ty si pak „nakupovaly“ odměny různé hodnoty v našem „obchodě“. Každý se rozhodoval sám, jestli raději jednu větší, dražší věc nebo více levnějších. Děti si tak nejen protáhly těla u soutěží, ale nenásilnou formou procvičily i matematiku při počítání bodů.

Dík patří také žákům 9. tříd, kteří zajišťovali jednotlivá stanoviště a pomohli k úspěchu celé akce.

Napsala P. Mezerová

Foto M. Blahová

Další fotografie v menu Články – Externí fotografie

Přečteno 386 krát
Více z této kategorie: « Setkání na radnici Divadlo Polárka »