čtvrtek, 27 září 2018 10:28

Třeťáci na Kolečkiádě

Napsal(a)

Město Hodonín v rámci projektu Zdravého města pořádalo ve dnech 7.- 21. 9. 2018 Evropský týden mobility, koordinovaný Ministerstvem životního prostředí. Byl to týden plný rozmanitých akcí a my jsme si z pestré nabídky s našimi třeťáky vybrali páteční Kolečkiádu.

 

Kolečkiádu organizovalo SVČ Hodonín ve spolupráci se Spinningem Kropáč, u jednotlivých stanovišť pak pomáhali žáci z Dětského parlamentu. Po příchodu na parkoviště u Sportovní haly Teza Hodonín paní učitelky rozdělily děti na 6 skupin a každá z nich se poté vydala na určené stanoviště. Děti plnily různé úkoly: „telefonovaly“ na záchrannou službu, aby přivolaly pomoc raněným, malovaly doplňky jízdního kola, aby bylo funkční a mohlo bez problémů vyjet do ulic, jezdily slalom na koloběžkách, poznávaly dopravní značky, nakládaly vozík balíky a s plnými vozíky jezdily slalom ve dvojicích, skládaly puzzle s dopravní tematikou… Největší úspěch asi slavily speciální koloběžky s velkými koly zapůjčené z Cyklo Kropáč, které děti nechtěly dát z ruky… Možnost vyzkoušet elektrokola si pak nenechaly ujít paní učitelky. Na jednotlivých stanovištích se děti prostřídaly, aby si zkusily všechno, co pro ně bylo nachystáno.

   Přálo nám krásné počasí, děti se naučily a vyzkoušely v praxi nové věci, zopakovaly si důležitá telefonní čísla na záchranku, hasiče, policii, zajezdily na speciálních koloběžkách, které většina z nich doma nemá,… Děkujeme za to, že takovéto akce někdo pro děti pořádá, protože šikovnost při jízdě, znalost značek, případně pomoc raněným je opravdu důležitá. Děti z 3. A, 3. B i 3. C si odnesly spoustu zážitků i malý dárek na památku. Prostě bezva akce!

Napsala P. Mezerová, foto M. Blahová

Přečteno 353 krát Naposledy změněno čtvrtek, 27 září 2018 10:30

Galerie Obrázků