pátek, 26 říjen 2018 20:37

Tematicky zaměřená setkání s rodiči

Napsal(a)

Pro rodiče jsme připravili tematicky zaměřená setkání s externím odborníkem, které se dotýkají některých zajímavých témat, se kterými se jako rodič školáka můžete potýkat.

Přednášky vede Mgr. Lucie Vanáčová ve sborovně ředitelského pavilonu vždy od 17:00.

 

Tematicky zaměřená setkání s rodiči

 

Datum:

Téma:

Anotace:

1. 11. 2018

17:00 začátek

sborovna řed. pavilon

Máme doma prvňáčka

Seminář pro rodiče malých prvňáčků přináší praktické informace jak pomoci dětem zvládnout nové prostředí a povinnosti, jak vyzrát na nejčastější adaptační potíže a jak efektivně nastavit pravidla domácí přípravy.

8. 11. 2018

17:00 začátek

sborovna řed. pavilon

Efektivní domácí příprava pro žáky II. stupně

Seminář pro rodiče dětí navštěvující 2. stupeň ZŠ, který jim pomůže vyzrát na nástrahy učení a domácí přípravy. Zjistíte, jak určit výukový styl dítěte, jak pracuje paměť a  pozornost a především, jak pomoci svým dětem učit se efektivně a bez stresu.

22. 11. 2018

17:00 začátek

sborovna řed. pavilon

Děti v době informačních technologií

Informační technologie mají obrovský  potenciál a mohou nám být velice prospěšné. Rodiče dostanou tipy na praktické aplikace, weby s výukovým obsahem nebo hry rozvíjející klíčové kompetence. Zároveň se ale dotkneme i témat jako kyberšikana a dalších nebezpečí plynoucích z nadměrného nebo nevhodného používání IT.

13. 12. 2018

17:00 začátek

sborovna řed. pavilon

Děti s poruchou pozornosti (ADHD a ADD)

Seminář zaměřený na hledání účinných strategií pro práci s dětmi s diagnostikovanou poruchou chování a pozornosti. Kromě úvodních teoretických informací se budeme zabývat především praktickými tipy, jak pomoci nejen dětem samotným, ale v neposlední řadě i jejich rodičům.  V případě zájmu může být součástí semináře i podpůrná skupina, kde rodiče mohou sdílet své zkušenosti a navzájem se podpořit.

 

Přečteno 127 krát Naposledy změněno středa, 31 říjen 2018 07:52