pátek, 26 říjen 2018 20:37

Tematicky zaměřená setkání s rodiči

Pro rodiče jsme připravili tematicky zaměřená setkání s externím odborníkem, které se dotýkají některých zajímavých témat, se kterými se jako rodič školáka můžete potýkat.

Přednášky vede Mgr. Lucie Vanáčová ve sborovně ředitelského pavilonu vždy od 17:00.

Tematicky zaměřená setkání s rodiči

Datum:

Téma:

Anotace:

1. 11. 2018

Máme doma prvňáčka

Seminář pro rodiče malých prvňáčků přináší praktické informace jak pomoci dětem zvládnout nové prostředí a povinnosti, jak vyzrát na nejčastější adaptační potíže a jak efektivně nastavit pravidla domácí přípravy.

8. 11. 2018

sborovna řed. pavilon

Efektivní domácí příprava pro žáky II. stupně

Seminář pro rodiče dětí navštěvující 2. stupeň ZŠ, který jim pomůže vyzrát na nástrahy učení a domácí přípravy. Zjistíte, jak určit výukový styl dítěte, jak pracuje paměť a  pozornost a především, jak pomoci svým dětem učit se efektivně a bez stresu.

22. 11. 2018

sborovna řed. pavilon

Děti v době informačních technologií

Informační technologie mají obrovský  potenciál a mohou nám být velice prospěšné. Rodiče dostanou tipy na praktické aplikace, weby s výukovým obsahem nebo hry rozvíjející klíčové kompetence. Zároveň se ale dotkneme i témat jako kyberšikana a dalších nebezpečí plynoucích z nadměrného nebo nevhodného používání IT.

13. 12. 2018

sborovna řed. pavilon

Děti s poruchou pozornosti (ADHD a ADD)

Seminář zaměřený na hledání účinných strategií pro práci s dětmi s diagnostikovanou poruchou chování a pozornosti. Kromě úvodních teoretických informací se budeme zabývat především praktickými tipy, jak pomoci nejen dětem samotným, ale v neposlední řadě i jejich rodičům.  V případě zájmu může být součástí semináře i podpůrná skupina, kde rodiče mohou sdílet své zkušenosti a navzájem se podpořit.

Přečteno 127 krát Naposledy změněno středa, 31 říjen 2018 07:52