čtvrtek, 08 listopad 2018 11:24

Městská knihovna a naše škola v říjnu

Napsal(a)

 Že čtení podporuje představivost, kreativitu, soustředění, prostě mozek, víme už dávno, a tak jsme se tento měsíc snažili zpestřit zájem žáků některých tříd o knihy v Městské knihovně, kde začátek října patřil Týdnu knihoven, v rámci kterého se žáci 4.C zúčastnili Maratonu čtení se svými knihami nejrůznějších žánrů, které tam představili.

 

Někteří se ostýchali mluvit přes mikrofon, ale z dalších by mohli být dobří moderátoři, kteří zajímavě tu svou knihu předvedli. 2. října 2018

p.uč. Oldřiška Cejpková

 

5. října proběhla přednáška a beseda se „záhadologem“ Arnoštem Vašíčkem. Snad všechny děti nejrůznějšího věku zaujme slovo tajemno. A tak se při přednášce známého spisovatele a scénáristy A. Vašíčka od jeho vyprávěných příběhů nemohli žáci 8.A ani odtrhnout. Když pak po krátkém videu z cest přišli na řadu ještě i duchové, to bylo teprve napětí! Takto se žáci o programu vyjádřili: „Program byl velmi zajímavý, hlavně proto, že nám pan Vašíček dovolil nahlédnout do zákoutí neobvyklých a jen těžko uvěřitelných věcí a pochopit jejich podstatu.“ M.Minaříková. „Nejvíc mě zaujala prozentace o pravěkých malbách v jeskyních, kde otiskům rukou chyběly prsty. Pan Vašíček nám vysvětlil, že se jedná o rituál kmene bojovníků na Papui Nové Guinei.“ Tomáš Hruška.

P.uč. Jana Hrnčiříková

 

Další beseda se konala 10. října se spisovatelem Jiřím Šanderou, který píše pro děti, v rámci akce Jižní Morava čte, které se zúčastnili žáci 4.B. Pan Šandera nás ve své básni na úvod seznámil s jeho vesničkou, kde bydlí. Pak nám ukázal knihy, které už napsal. Říkal, že ho ke psaní knih pro děti inspirovaly jeho děti vlastní. Přečetl nám z jeho poslední knížky Naše třídní je mimozemšťan, kterou už psal pro děti školního věku. Kniha měla velký úspěch a čtenáři mu píší, aby napsal další pokračování, na které se už chystá. Pak jsme se se sympatickým spisovatelem rozloučili.

P.uč. Milan Šilc

Přečteno 205 krát Naposledy změněno čtvrtek, 08 listopad 2018 11:29