úterý, 13 listopad 2018 10:04

Bezpečnost žáků naší školy

Napsal(a)

Bezpečnost žáků naší školy

Hlavní prioritou ředitelství školy je bezpečnost žáků navštěvující naši základní školu. Z těchto důvodů jsme na „Veřejném fóru“ města Hodonín opakovaně otevřeli otázku bezpečnosti na ulici Velkomoravská.

Děti přijíždějící ze směru Lužice, Mikulčice, Dolní Bojanovice, Prušánky, Břeclav apod. vystupující na zastávce „Kapřiska“ jsou vyhozeny na nejfrekventovanější ulici vedoucí do města, bez možnosti bezpečného přechodu! Stávající varianta dvojího přecházení na vzdálené a nepřehledné křižovatce je nedostatečná. Zastávce v opačném směru dokonce chybí jakákoliv přístupová cesta. Pokud tím teda nemyslíme pěšinku vedoucí lesem. Budujeme areály za miliony a nedokážeme zajistit bezpečný příchod dětí do školy?

Variant je vícero. Zda to bude přechod přes rušnou silnici a dobudování chodníku, nebo přeložení zastávky např. na konečnou MHD Bažantnice, necháme na povolanějších. Chceme jen, aby se naše děti dostaly bezpečně do školy. Nic víc. Žákovskému parlamentu se opět podařilo prosadit otázku bezpečného přechodu jako jeden z bodů Veřejného fóra města. Ve školním roce 2016-17 to byl vítězný bod Veřejného fóra. Co se od té doby změnilo? Můžete si stav přijít zkontrolovat každé ráno v 7:30 na zmíněnou rušnou ulici. My se nenecháme odradit a hlasujeme znovu!

Podpořte nás! Ukažte, že Vám není bezpečnost našich dětí lhostejná!

 

HLASUJTE ZDE:

https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/tr5kcTFU

Náš bod se skrývá pod číslem 17 – „Zajistit bezpečnou cestu do školy směr od Lužic (ulice Velkomoravská)“

Stačí mít po ruce mobilní telefon pro ověření sms zprávou.

Pro hlasování za bezpečnost Vám zůstane ještě jeden hlas na podporu dalších projektů. Například můžete podpořit rekonstrukci stadionu U Červených domků či realizaci projektu Lesopark Dúbrava Bažantnice.

Děkujeme za podporu!

 

Mgr. Michal Holomčík

zástupce ředitele ZŠ

Přečteno 354 krát Naposledy změněno úterý, 13 listopad 2018 13:33