úterý, 20 listopad 2018 22:09

Beseda se zajímavým hostem

Napsal(a)

 

Naskytla se nám možnost besedy s profesionálním kuchařem panem Zbyňkem Diatkou. Povídali jsme si o tom, co je prospěšné pro lidské zdraví z hlediska výživy. Pan Diatka přinesl na ukázku některé suroviny pro přípravu zdravých pokrmů. Společně s žáky jsme diskutovali také o financích, kapesném, cenách potravin, nákladech na výrobu a dopravu zboží, o kvalitě potravin, nakupování atd. Žákům bylo vysvětleno na příkladech, že se vyplatí kupovat kvalitní potraviny, ne levné náhražky. Propojili jsme tematiku besedy s probíranými učivy Výchovy k občanství a s důležitými životními hodnotami. Ani v současné době, kdy je svět integrovaný, se nemají všude tak dobře jako u nás. Měli bychom si všichni vážit toho, co máme.

Mgr. Lenka Handlířová

Přečteno 283 krát Naposledy změněno úterý, 20 listopad 2018 22:44