úterý, 18 prosinec 2018 07:34

Soutěž v psaní na klávesnici

Napsal(a)

Dostali jsme pozvánku na Obchodní akademii do Břeclavi, kde se 12. 12. 2018 konala soutěž „Ekonomanie“, jejíž součástí byla  „Talentová soutěž v psaní na počítači“. Právě této se zúčastnily naše žákyně z 6. B a 9. A. Dovednosti získávají ve výuce IKT a program, ve kterém se soutěží, jim není cizí.  V dnešní době je klávesnicová gramotnost jedna ze základních dovedností. 

 

Zúčastnilo se pěti škol okresu Hodonín a Břeclav.  Píše se půl hodiny v programu ZAV, kdo napíše nejvíce lekcí, vítězí. V tomto časovém termínu se podařilo napsat 72 lekcí Denise Poláchové z 9. A, a tím se stala vítězkou soutěže. Na pěkném čtvrtém místě se umístila Tereza Vrbová (9 A) a hned za ní na pátém místě Jana Králíková (9. A)
Kromě psaní na klávesnici se dívky zúčastnily „veletrhu fiktivních firem“. Což byla další část „Ekonomanie“, kde se představovali žáci OA se svými cvičně vytvořenými firmami. Měli prezentace a stánky s nabídkami. Tato aktivita měla kladný ohlas.  Bylo by vhodné zařadit i do naší výuky „finanční gramotnosti“.

IMG 20181212 113228

Mgr. Drahomíra Fifková

Přečteno 242 krát Naposledy změněno středa, 19 prosinec 2018 07:36