úterý, 18 prosinec 2018 07:38

Devatero pohádek

Napsal(a)

Divadlo v tělocvičně? Vždyť tam se přece cvičí, běhá, skáče, …!“ Tohle nám proběhlo hlavou všem- dětem i dospělým. „Ale necháme se překvapit!“

A překvapení stálo za to. Divadlo (složené jen ze dvou herců) za námi přijelo až z Hradce Králové a v tomto předvánočním čase plném shonu a práce nám zpříjemnilo začátek posledního školního týdne roku 2018. Žáci 1., 2. a 3. tříd se sešli 17. 12. v 8 hodin v tělocvičně a nechali se unést do pohádkové říše bratří Čapků.

 

Herci nás nejdříve lehce seznámili s autory (povídání nebylo moc dlouhé, a proto u něj ani nikdo nezlobil), a pak se pustili do pohádek. Nechali dětem vylosovat, které pohádky se budou hrát: nejprve to byla Tulácká, pak byla vylosovaná Loupežnická pohádka.

Před obecenstvem najednou ožili tulák, legrační policajt, bohatý pán, nekňuba Lotrando i jeho vychytralý tatík loupežník, převor kláštera,…Herci zapojili i krásnou velkou loutku.

Od začátku do konce to bylo zábavné, svižné, chytlavé…Děti se smály, herci je uměli do děje úžasně zapojit, ale když bylo potřeba i zkrotit. Bavily se i paní učitelky. Kdyby po nás neměli přijít na řadu s jiným programem žáci vyšších ročníků, tak bychom určitě chtěli vidět všech devět pohádek a ne jen dvěJ

Text a foto: Mgr. Pavlína Mezerová

Přečteno 371 krát

Galerie Obrázků