pátek, 18 leden 2019 13:20

Baterkožrouti aneb netradiční pracovní činnosti 3. A a 3. B

Napsal(a)

Minulý týden jsme pojali s dětmi hodinu pracovních činností našich třeťáků neobvykle. Inspirací nám byl plakátek o recyklohraní, který nás lákal k výrobě Baterkožrouta- jakési speciální popelnice na baterie.

Nejdříve jsme si povykládali o naší planetě Zemi, o tom, co jako lidé všechno potřebujeme a taky o tom, že při výrobě i spotřebě těchto věcí vzniká hodně odpadu. A že naši Zemi si nemůžeme jen tak zničit nebo zaskládat či zaházet odpadky. A došli jsme k závěru, že je důležité odpad třídit.

 

  O barevných popelnicích na tříděný odpad děti samozřejmě ví, spousta z nich prý doma v rodinách třídí. A ve škole se o to taky snažíme- na papír máme prázdné krabice či papírové pytle, do kterých házíme různé odstřižky nebo již nepotřebné vyplněné pracovní listy,… Na plasty máme velké krabice na chodbách. Ale potřebovali jsme něco na staré baterie.

  Děti i paní učitelky sehnaly krabice a každá třída se do toho pustila s vervou. Ve 3. A děti pracovaly na menších krabicích ve dvojicích, ve 3. B ve větších skupinách na velkých krabicích. Zabalit, polepit, nazdobit, a to vše nápaditě a jinak než ostatní skupiny. To byl úkol těchto hodin. Ukázala se kreativita, ale také preciznost, děti se musely ve skupinkách dohodnout, takže se nenápadně prověřila i schopnost komunikace.  Máme radost, že se nám práce podařila. Co myslíte?

Text a foto: P. Mezerová, M. Blahová

Přečteno 238 krát