pátek, 18 leden 2019 13:27

Ve sběrech nám to letos jde

Napsal(a)

V polovině prosince jsme uspořádali na škole již druhý sběr papíru, při které již tradičně sbíráme do soutěže Recyklohraní i drobné elektro, baterie a nově i použité tiskárenské tonery. Starého papíru jsme tentokrát navážili 7,5 tuny. Společně s žákovským parlamentem jsme se rozhodli poctivě body za baterie, elektro a tonery střádat a „našetřit“ tak na nový stůl na stolní tenis do školního klubu, který již tak září novotou. Na stůl, který vyjde na 6 993 bodů máme již slušný základ a chybí nám „jen“ 1 107 bodů. Pokud srovnáme loňský rok s letošním, tak již v pololetí máme o 63 kilo (celkem 159 kg) drobného elektra více než za celý loňský rok (1 kg = 3 body).  Baterií již máme více než polovinu loňské hodnoty – konkrétně 159 kg (1 kg = 5 bodů). Do konce ledna máme ještě hromadu práce. Vrcholí soutěž – Věnuj mobil a pojeď do ZOO, ve které je úkolem nasbírat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů (1 mobil = 3 body). Již od vás máme pohromadě 99 kousků.

 

Děti se také aktivně zapojily do druhého úkolu Recyklohraní, ve kterém mají vyrobit „baterkožrouta“. Do konce ledna tak vyrábějí ostošest a máme první fotky z jejich práce. Největší z nich v životní velikosti již slouží ve školním klubu.

Děkujeme za Vaši účast a nepolevujte ve svém snažení. Má to smysl ?

Přečteno 290 krát