pátek, 01 březen 2019 07:40

Malá recitační soutěž 3. tříd

Napsal(a)

Dne 27. února se všichni třeťáci sešli ve školním klubu, kde se konalo malé recitační klání.

Všechny děti ze 3. tříd se přes jarní prázdniny naučily libovolnou básničku, která měla alespoň 4 sloky. Tu potom ve svých třídách odpřednášely před ostatními spolužáky a paní učitelkou. Nejlepší z dětí byly vybrány do mezitřídní soutěže, která se konala ve školním klubu.

 

Někteří se trochu styděli, ale nakonec trému překonali. Slyšeli jsme básničky Jaroslava Seiferta, Jiřího Žáčka, Františka Hrubína a dalších významných českých autorů. Děti si tak přirozenou cestou rozšířily znalosti o české literatuře. I to je cílem takovýchto akcí. Básničky byly nejčastěji o zvířátkách, ale objevila se i báseň o naší vlasti.

Děti se moc snažily, přistoupily k recitování zodpovědně a publikum jim po každé básničce právem zatleskalo. Vybrat tři děti postupující do školního kola bylo samozřejmě pro paní učitelky těžké, ale shodly se na tom, že dnes byly nejlepší Vendula Šůchová, Tereza Miklíková a Kateřina Gavorová. Blahopřejeme jim!

Text: P. Mezerová

Foto: M. Blahová

Přečteno 337 krát