úterý, 04 červen 2019 12:20

Dětský den nám vyšel parádně

Napsal(a)

Mezinárodní den dětí se slaví na celém světě, ovšem v různých termínech. Na doporučení OSN ho některé státy slaví 20. listopadu, jiné - mezi nimi i Česká republika - se drží červnového data. V našich končinách tou dobou bývá krásné slunečné počasí a radost z oslav dětem také umocňuje pocit blížících se prázdnin, a tím pádem zasloužený odpočinek od školních povinností a dětských starostí o známky na vysvědčení.

 

     Letos ale deštivé jaro připomínalo spíše listopadové počasí, a proto hlavní starostí organizátorek bylo, aby nepršelo.

     A vyšlo to! Počasí se v pátek 31. května umoudřilo, sluníčko svítilo už od rána. Po krátkém projevu pana ředitele se děti rozešly na různá stanoviště, kde se za pomoci žáků devátých tříd snažily získat body do svých soutěžních karet.

    Stanovišť, které přichystaly paní učitelky z 1. stupně, bylo 30. Rozvíjely smysly dětí (po hmatu děti poznávaly písmena, poslepu procházely „pavučinou“), rychlost (běhaly ve dvojicích, skákaly v pytlích), obratnost (probíhaly po klikaté čáře, skákaly s balonem mezi koleny, strefovaly se do klauna), a v neposlední řadě i motoriku (stavěly stavby z kostek, skládaly puzzle).

     Děti zažily spoustu legrace, ve stánku s odměnami si pak mohly body směnit za rozmanité drobnosti - sladkosti, míče, bublifuky, drobné hračky, sponky, pexesa i malé školní potřeby (pravítka, bločky, propisky, pastelky).

      Není lepší odměna pro organizátory než vidět rozzářené dětské obličeje. Ať žije MDD!

  Text:  Mgr. P. Mezerová

  Foto: Mgr. M. Blahová

Přečteno 461 krát Naposledy změněno úterý, 04 červen 2019 12:22