středa, 05 červen 2019 11:30

Celostátní literární soutěž Rýmy jsou šprýmy aneb příběhy vysloužilého elektra

Napsal(a)

V průběhu února a března se žáci 9. ročníků zúčastnili literární soutěže Rýmy jsou šprýmy aneb příběhy vysloužilého elektra. Jako vždy se sešly opravdu vynikající texty, ze kterých nebylo vůbec lehké vybrat jeden, který by školu v soutěži reprezentoval. Po několika probdělých nocích jsme nakonec do Prahy zaslali báseň Sáry Kántorové (9. A) U elektra dítě stálo.

 

Netrpělivě jsme společně se Sárou očekávali výsledky. Neuvěřitelné se stalo skutečností! Ze všech 696 prací byla básnička Sáry vybrána do velkého finále, které se uskutečnilo dne 30. 5. 2019 v Národním technickém muzeu v Praze.

V kategorii 2. stupně ZŠ se její balada umístila mezi nejlepšími třemi, avšak porota slíbila odtajnit konečné pořadí až na místě při slavnostním vyhlašování, o které jsme nesměli přijít.

Celou akci jsme pojali jako výlet do hlavního města. Sára si s sebou mohla vzít své kamarády, kteří se celou cestu starali o dobrou náladu. V Národním technickém muzeu jsme společně mohli navštívit všechny otevřené expozice, dokonce jsme absolvovali i workshop v televizním studiu, kde se z nás na chvíli stali moderátoři a zpravodajci.

A pak to přišlo. Slavnostní vyhlášení. Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení formou rautu, a tak si děti připadaly jako hvězdy červeného koberce. Všichni jsme začali být nervózní, protože jsme Sáře její úspěch velmi přáli. Když z úst moderujícího vyšlo, že na 1. místě v kategorii 2. stupně ZŠ se umístila naše Sára, byli jsme štěstím bez sebe. Z rukou porotců převzala diplom a hodnotné ceny. Z jejího úsměvu jsme poznali, že z ní konečně spadly všechny obavy.

Za celý pedagogický sbor Sáře gratulujeme, protože je to obrovský úspěch. Děkujeme za reprezentaci školy. Doufáme, že sis s kamarády výlet do Prahy užila. Přejeme ti, abys nepřestala psát, protože jsi velký talent, který by bylo škoda zahodit.

za pedagogický sbor Marta Hanková, Lukáš Lípa a Petr Goj

Přečteno 711 krát Naposledy změněno středa, 05 červen 2019 11:39