čtvrtek, 05 září 2019 20:25

LONDÝN a OXFORD – 7 denní

Napsal(a)

+ Harry Potter Studios, Windsor, Legoland, Leeds Castle, Canterbury …

1. den odjezd v ranních hodinách, přejezd přes ČR, Německo, Belgii a Francii

 

2. den trajekt nebo Eurotunel z Calais do anglického přístavu Dover, cesta do Londýna a celodenní prohlídka centra: Westminster - Parlament a Big Ben, obří kolo London Eye, Westminsterské opatství, Buckingham Palace, náměstí Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Národní galerie, Covent Garden, ubytování v hostelu nebo u hostitelských rodin

3. den snídaně, návštěva Harry Potter Studios – ateliérů, kde se točily filmy o Harry Potterovi - k vidění jsou rekvizity, kulisy, celé ulice, vlakové nádraží a Gringottova banka, kostýmy a učebna lektvarů, k ochutnání je máslový ležák, k vyzkoušení létání na nimbusu, poté odjezd do univerzitního města Oxfordu – High street, Carfax Tower ze 13. St., Town Hall, Radcliff Camera, Most vzdechů, Christ Chruch College, jejíž Great Hall byla inspirací pro jídelnu v Bradavicích, studenti a další historické koleje, muzea a knihovny, večeře, nocleh u hostitelských rodin

4. den snídaně, návštěva královského hradu Windsor, prohlídka bohatých uměleckých sbírek, svatební kaple sv. Jiří, Queen Mary´s Doll´s House – domeček pro panenky, dokonalá miniatura zámku, osobní volno na pěší zóně, odpoledne návštěva Legolandu Windsor - světa postaveného z 55 milionů kostiček lega, modely známých staveb a celých měst, vše v pohybu, instalace Star Wars, zábavné atrakce, návrat do rodin, večeře

5. den snídaně, výlet do Leeds Castle - kouzelného vodního hradu s pravým tisovým bludištěm, barevnými zahradami, černými labutěmi a b

Předběžné přihlášky budou rozdány na třídních schůzkách.

Bližší informace poskytne p. u. Tesaříková. 

Přečteno 798 krát Naposledy změněno čtvrtek, 05 září 2019 20:32