pátek, 04 říjen 2019 13:40

Besip- dopravní výchova 4. tříd

V rámci podpory bezpečnosti na silnici k nám už dlouhá léta do vyučování na 1. stupni pravidelně dochází městští strážníci, kteří děti seznamují s dopravními značkami a učí je chovat se správně na silnicích i cyklistických stezkách.

Žáci se učí reagovat na různá nebezpečí, vyvarovat se nehod. Dozvídají se, jak by mělo být vybaveno jízdní kolo, co by měl mít cyklista na sobě, jak být ohleduplný k ostatním v dopravním provozu a nezpůsobit sobě či jinému člověku zranění.

Poslouchají příhody, prohlíží si fotky, sledují krátké filmy s dopravní tematikou a ve 4. ročníku také píší testy a jezdí na kole na dopravním hřišti, aby za své dovednosti získali Průkaz mladého cyklisty. Také letošní žáci 4. A a 4. B úspěšně absolvovali teoretickou výuku ve třídách i praktické jízdy na kole na krásném dopravním hřišti na ZŠ Vančurova.

Osvěty a prevence není nikdy dost.

Napsala P. Mezerová, foto M. Blahová

Přečteno 72 krát Naposledy změněno pátek, 04 říjen 2019 13:42