pondělí, 02 prosinec 2019 21:25

Naděje pro Natálku

Napsal(a)

4. 12. v 16 hod. naše škola pořádá Vánoční jarmark. Představí se vám děti ze školy v několika vystoupeních a následně si budeme moci v jídelně školy zakoupit výrobky od dětí. Na jarmarku proběhne sbírka, jejíž výtěžek poputuje na transparentní účet zřízený pro Natálku.

Natálka je naše bývalá žačka. Pravděpodobně jako jediná v České republice trpí spondyloepifyzární dysplazií. Nemoc se projevuje kloubními deformitami – postižené klouby jsou „vytlačovány“ z kloubní jamky. Nemoc je neléčitelná, jediným řešením je výměna kloubu a nezatěžování těch ještě nepostižených.

Aby byla samostatná potřebovala by nový tzv. aktivní invalidní vozík, který je lehčí a je s ním snadná manipulace. Stojí cca 100 000 Kč. Pojišťovna jí však nepřispěje. Naše škola se rozhodla, že jí aspoň částečně pomůže.

Proto Vás zveme na náš školní Jarmark. Nasajete vánoční atmosféru, zakoupením výrobku potěšíte děti a můžete také přispět na jednodušší život pro Natálku. Můžete také oslovit další lidi, kteří by mohli Natálce pomoci dosáhnout na aktivní invalidní vozík, nebo sami přispět na transparentní účet č.ú.: 2401723540/2010 (do poznámky: dar na vozík pro Natali).

Více zde...

Přečteno 370 krát Naposledy změněno pondělí, 02 prosinec 2019 21:30