úterý, 14 duben 2020 20:11

Ošetřovné

Napsal(a)

OŠETŘOVNÉ pro rodiče (zaměstnance)

Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských zařízení.

Nárok na ošetřovné mají rodiče dětí mladších 13 let. Ošetřovné náleží tedy rodičům s dětmi do 13 let. Posledním dnem, kdy může vzniknout nárok, je předcházející den před 13. narozeninami.

Dva pečující se nyní můžou o péči střídat dle potřeby vícekrát a neomezeně. Znamená to, že např. oba rodiče se můžou střídat v tom, kdo bude chodit do práce a kdo zůstane doma s dětmi.

Ošetřovné bude vypláceno zpětně k datu přijetí mimořádných opatření.

Vzhledem k aktuální situaci v naší zemi jsme se rozhodli vydávat potvrzení na vaše žádosti o ošetřovné dětí PŘEDNOSTNĚ ELEKTRONICKY! Chceme tak předejít většímu pohybu osob v budově ZŠ, která je prozatím stále uzavřena.

Žádat o potvrzení lze přes EduPage popř. na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do žádosti uveďte jméno a příjmení dítěte, třídu a rodné číslo. Uveďte prosím také, zda se budete v péči o dítě střídat.

Pokud nemáte možnost zaslat žádost v elektronické podobě, můžete přijít osobně vždy ve středu od 8:00 – 10:00 na sekretariát školy.

NOVÝ PRÁZDNÝ FORMULÁŘ zde:

https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/89_628_5.pdf/192f29d1-6677-9d93-59a7-60f8bb4b6e4b

NOVÝ ŠKOLOU PŘEDVYPLNĚNÝ FORMULÁŘ zde:

Pdf – odkaz na přiložený dokument

Výkaz péče o dítě

Vždy po skončení kalendářního měsíce musíte předat zaměstnavateli tiskopis "Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení". V tomto tiskopisu vyplníte dny, ve kterých jste o dítě pečovali. Nově je totiž možné, aby se pečující na ošetřovném střídali. Musí být tedy jasné, kdo byl doma s dětmi a kdo chodil do práce. Za tyto dny pak dostane namísto ošetřovného mzdu nebo plat. 

Zaměstnavatel doplní další informace a předá podklady pro rozhodnutí o dávce příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, která dávku vyplácí. Dávku vyplácí OSSZ, a to nejpozději do 1 měsíce následujícího po dni, v němž jí byly doručeny řádně vyplněné podklady.

Výkaz péče o dítě: https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/Vykaz_pece.pdf/

Více podrobností zde: https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne a zde: https://www.cssz.cz/web/cz/-/doporuceny-postup-pro-podani-zadosti-o-osetrovne-pri-peci-o-dite-do-10-let-z-duvodu-uzavreni-skolskeho-detskeho-zarizeni-skoly-

 

OŠETŘOVNÉ pro rodiče (OSVČ)

Vyplácení peněžní podpory pro OSVČ stanovilo Ministerstvo průmyslu a obchodu obdobná pravidla, jako pro zaměstnance.

Finanční příspěvek pro OSVČ náleží rodičům s dětmi do 13 let. Posledním dnem, kdy může vzniknout nárok, je předcházející den před 13. narozeninami.

Pečující se můžou při péči o dítě střídat vícekrát bez omezení.

Finanční příspěvek pro OSVČ ve výši 424 Kč za každý den v karanténě/ošetřování člena rodiny. Jde o obdobu ošetřovného u zaměstnanců.

Vyplácet se bude na základě žádosti a čestného prohlášení.

Žádost můžete vyplnit online na tomto odkazu MPO: 

https://osetrovne-osvc.plus4u.net/zadost/

Bližší informace získáte na adrese: 

https://www.mpo.cz/cz/podnikani/zivnostenske-podnikani/osetrovne-pro-osvc---vyzva-i-253750/

Jako přílohu k žádosti potvrzení od školy, můžeme vydat to stejné, co máme pro zaměstnance.

Tedy Žádost o ošetřovné pro děti do 13 let věku v případě zavření školy. Stačí, zaslat žádost na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. popř. přes EduPage, uvedete jméno a příjmení dítěte, třídu.

Ředitelství ZŠ U Červených domků Hodonín

Přečteno 766 krát Naposledy změněno úterý, 14 duben 2020 22:00
Více z této kategorie: « Družina Psychohygiena »