pátek, 25 září 2020 11:43

Rodný domek Fanoša Mikuleckého v Mikulčicích

Napsal(a)

Ve čtvrtek 17. září 2020 vyrazili postupně žáci 5.B a pak 6.C spolu s třídními učitelkami Cejpkovou a Šikudovou do rodného domku Fanoša Mikuleckého v Mikulčicích. Byl významnou osobností našeho kraje – houslistou, primášem, folkloristou, redaktorem a v neposlední řadě malířem. Od jeho smrti letos uplynulo 50 let.

 

V domku  viděli původní vybavení v kuchyni, ložnici spolu s obrazy, které pan Hřebačka (vlastním jménem) maloval, jeho housličky, zpěvníky, fotografie, ale také místní sušárnu tabáku se starým nářadím a divadélkem, za doprovodu vyprávění dvou průvodkyň.

Byl to malý vhled na autora známých lidových písní, které si tady lidé při vínečku zpívají.

Možná, že i někteří z těchto žáků k této pohodě dorostou.

Přečteno 497 krát