úterý, 04 květen 2021 07:53

Čarodějný týden v 1. A a 1. B

Napsal(a)

Čarodějnice je jednou z nejčastějších postav v pohádkách. Někdy to je postava kladná- hodná, stará babička, která pomůže vrátit ztracenou princeznu nešťastnému králi nebo přičaruje lásku dvěma mladým lidem, ale někdy je to pěkně zlá babizna, která škodí všem okolo. Nejčastěji je to osoba nehezká až velmi škaredá, hrbatá, otrhaná, vybavená knihou kouzel a různými pomocníky- kočkou, krysou, netopýrem, hadem, žábou či pavoukem. Zpravidla vlastní létající koště a čarovnou hůlku.

 

To všechno se objevilo v pátek 30. dubna 2021 v naší škole. Čarodějnice se slétly pravděpodobně z širokého okolí, protože v takovém množství se obvykle běžně nevyskytují. Asi to byly jen ty hodné, protože nemáme zprávu o tom, že by někomu během vyučování uškodily. Byly úžasné! Proto se nedivte, že je nikdo nechtěl upálit, jak se to děje v tomto dnu rok co rok…

Celý tento týden se nesl v čarodějném duchu: děti v prvních třídách malovaly a vyráběly papírové čarodějnice ve VV a ČaP, dnes plnily různé čarodějné úkoly v pracovních listech. V kostýmech jsme si po svačince zacvičili venku čarodějnou rozcvičku, prolétli na košťatech křovím v areálu a prošli soutěžemi: hledání havěti, čarodějné přátelství, hod ropuchou, neposední hadi, zásah na havěť, zkouška síly lektvaru, čarodějný tanec…

Děti vypadaly spokojeně, protáhly si těla, pobyly na čerstvém vzduchu a užily si krásných kostýmů. Děkujeme maminkám za spolupráci.

Text: P. Mezerová

Foto: M. Blahová

Přečteno 381 krát Naposledy změněno středa, 05 květen 2021 12:26