středa, 12 květen 2021 08:23

Nová přírodovědná učebna pod širým nebem na ZŠ Červené domky

Napsal(a)

Naše škola se stále rozvíjí a zvelebuje. V současné době finišují práce na dokončení areálu venkovní učebny pro žáky naší školy. Daná učebna je financována především ze Státního fondu životního prostředí, menší část financí poskytlo město Hodonín.

Více o projektu ZDE

Ve venkovním areálu školy vzniká vhodný prostor pro uskutečnění výuky, která bude přispívat k rozvíjení znalostí žáků v oblastech nejen přírodovědných předmětů, ale i v předmětech humanitního zaměření. Nová učebna bude napomáhat k vytvoření kladného přístupu žáků k životnímu prostředí. Zatraktivní se vzdělávání pomocí praktických cvičení a zážitků během učení venku. Daný prostor najde však uplatnění také v rámci různých dalších aktivit – jako jsou např. akce družiny, školního klubu a též při setkávání našich žáků s veřejností. S realizací venkovní učebny pomáhají i naši žáci. Přestože výuka zatím probíhá jen v rotačních cyklech, pomohli žáci s některými činnostmi – jako např. s přípravou terénu, odplevelování či zalévání nově vysázených dřevin.

Dne 1.6. uskuteční na uskuteční "Den dětí" a v rámci tohoto dne se uskuteční slavnostní otevření Přírodní zahrady

Přečteno 464 krát Naposledy změněno pátek, 14 květen 2021 11:14