úterý, 22 červen 2021 10:39

Fotbalová školička 1. tříd

Napsal(a)

Projekt Fotbalová školička běží s velkým úspěchem už několikátý rok v mateřských školách a v 1. třídách základních škol celého našeho regionu.

Tři trenéři dětem 1krát týdně nachystají pestrou hodinu plnou různých slalomů, přeskoků, běhů, kotoulů a hodů. Děti si procvičí motoriku, natrénují rovnováhu, probudí v sobě soutěživost, ale také poznají práci v týmu. Hbitost, rychlost, odvaha zkusit něco nového - to je pro děti v tomto věku důležité poznat a rozvinout. Děti se naučí přizpůsobit kolektivu, protože se soutěží ve družstvech, poznají výhru a naučí se prohrávat. I to je důležité, protože v životě člověk nedostane vše, po čem touží.

 

Tento školní rok sice kvůli epidemii Covidu byla školička fotbalu, které se účastnili naši letošní prvňáčci, pouze párkrát, ale i tak si ji děti užily.

Text a foto: P. Mezerová a M. Blahová

Přečteno 662 krát Naposledy změněno úterý, 22 červen 2021 10:44