Jaromír Kalábek

pátek, 18 leden 2019 13:27

Ve sběrech nám to letos jde

V polovině prosince jsme uspořádali na škole již druhý sběr papíru, při které již tradičně sbíráme do soutěže Recyklohraní i drobné elektro, baterie a nově i použité tiskárenské tonery. Starého papíru jsme tentokrát navážili 7,5 tuny. Společně s žákovským parlamentem jsme se rozhodli poctivě body za baterie, elektro a tonery střádat a „našetřit“ tak na nový stůl na stolní tenis do školního klubu, který již tak září novotou. Na stůl, který vyjde na 6 993 bodů máme již slušný základ a chybí nám „jen“ 1 107 bodů. Pokud srovnáme loňský rok s letošním, tak již v pololetí máme o 63 kilo (celkem 159 kg) drobného elektra více než za celý loňský rok (1 kg = 3 body).  Baterií již máme více než polovinu loňské hodnoty – konkrétně 159 kg (1 kg = 5 bodů). Do konce ledna máme ještě hromadu práce. Vrcholí soutěž – Věnuj mobil a pojeď do ZOO, ve které je úkolem nasbírat co nejvíce vysloužilých mobilních telefonů (1 mobil = 3 body). Již od vás máme pohromadě 99 kousků.

Minulý týden jsme pojali s dětmi hodinu pracovních činností našich třeťáků neobvykle. Inspirací nám byl plakátek o recyklohraní, který nás lákal k výrobě Baterkožrouta- jakési speciální popelnice na baterie.

Nejdříve jsme si povykládali o naší planetě Zemi, o tom, co jako lidé všechno potřebujeme a taky o tom, že při výrobě i spotřebě těchto věcí vzniká hodně odpadu. A že naši Zemi si nemůžeme jen tak zničit nebo zaskládat či zaházet odpadky. A došli jsme k závěru, že je důležité odpad třídit.

čtvrtek, 10 leden 2019 09:01

Předškoláček

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vám a Vašim budoucím prvňáčkům nabídnout kurz „Předškoláček“.

Kurz je určen pro předškolní děti, které se připravují na vstup do 1. třídy a na zápis, který proběhne 5. a 6.  dubna.

Setkávání budou probíhat 1x týdně po dobu 10 lekcí (lekce trvá 45 min.). První lekce proběhne v pondělí 18. února nebo ve čtvrtek 21 .února od 15, 30 do 16,15 v zeleném pavilonu. Přezůvky s sebou. Rodiče jsou na kurzu vítáni.

pondělí, 07 leden 2019 10:52

Dárky pro pejsky

Žáci 8.C se rozhodli, sesbírat dárečky pro pejsky v Hodonínském útulku. Sešlo se jich hodně a tak jsme 21.12. 2018 navštívili útulek a předali vybrané granule, pamlsky, hračky i deky. Snad jsme opuštěné  pejsky aspoň trochu potěšili.

pondělí, 07 leden 2019 10:51

TITANIC

20.12.2018 jsme navštívili světově známou výstavu Titanic, všem se nám moc líbila. Velmi děkujeme panu Kopečkovi za poskytnutí sponzorského daru v podobě poskytnutí autobusu do Brna a zpět.

pondělí, 07 leden 2019 07:40

PF 2019

úterý, 18 prosinec 2018 07:38

Devatero pohádek

Divadlo v tělocvičně? Vždyť tam se přece cvičí, běhá, skáče, …!“ Tohle nám proběhlo hlavou všem- dětem i dospělým. „Ale necháme se překvapit!“

A překvapení stálo za to. Divadlo (složené jen ze dvou herců) za námi přijelo až z Hradce Králové a v tomto předvánočním čase plném shonu a práce nám zpříjemnilo začátek posledního školního týdne roku 2018. Žáci 1., 2. a 3. tříd se sešli 17. 12. v 8 hodin v tělocvičně a nechali se unést do pohádkové říše bratří Čapků.

úterý, 18 prosinec 2018 07:34

Soutěž v psaní na klávesnici

Dostali jsme pozvánku na Obchodní akademii do Břeclavi, kde se 12. 12. 2018 konala soutěž „Ekonomanie“, jejíž součástí byla  „Talentová soutěž v psaní na počítači“. Právě této se zúčastnily naše žákyně z 6. B a 9. A. Dovednosti získávají ve výuce IKT a program, ve kterém se soutěží, jim není cizí.  V dnešní době je klávesnicová gramotnost jedna ze základních dovedností.

čtvrtek, 13 prosinec 2018 10:19

Malé ohlédnutí za Vánočním jarmarkem…

Mikulášský podvečer  6.12. 2018 patřil již tradičně školnímu Vánočnímu jarmarku. Zahájen byl v 16 hodin na schodišti před školou přivítáním a úvodním slovem zástupcem ředitele M. Holomčíkem. Pak následovala asi půlhodinka pěkných vystoupení žáčků školy, které ve třídách pečlivě připravovali.