Jaromír Kalábek

středa, 14 listopad 2018 11:20

Oznámení školní jídelny

V úterý dne 20. 11. 2018 navštíví naši ZŠ kuchař z firmy Podravka- Lagris, a.s. pan Zbyněk Diatka a připraví ve spolupráci s kuchařkami naší školní jídelny následující menu:

Svačina – čokoládové řezy

Polévka – kapustová s ajvarem

Hlavní chod č. 1 – kuřecí nudličky, smetanová kari omáčka z pečených jablek, jasmínová rýže, ledový          salát s lístky červené řepy

Hlavní chod č. 2 – pasticcio /bezmasé, zapékané těstoviny s rajčaty, červenou čočkou a bešamelem/,

ledový salát s lístky červené řepy

Doufáme, že strávníci ocení naši snahu o závan nových inspirací v podobě této akce a odměnou nám budou prázdné talíře a spokojená bříška.

čtvrtek, 08 listopad 2018 11:30

Les ve škole

V rámci programu Les ve škole, uskutečnila třída 6.B výuku v lesním prostředí naší školy. Zde si vyzkoušela umělecké tvoření s přírodními materiály. Takové tvoření je uměleckým směrem zvaným Land art. Umělci tohoto směru tvoří umělecká díla, která jsou tzv. živá a nedají se prodávat. Během tohoto pobytu v přírodě si žáci také všímali podzimní krajiny, objevovali různé plody rostlin, které v tento podzimní čas dozrávají a zajímavě se barví.

Vobrubová

čtvrtek, 08 listopad 2018 11:24

Městská knihovna a naše škola v říjnu

Že čtení podporuje představivost, kreativitu, soustředění, prostě mozek, víme už dávno, a tak jsme se tento měsíc snažili zpestřit zájem žáků některých tříd o knihy v Městské knihovně, kde začátek října patřil Týdnu knihoven, v rámci kterého se žáci 4.C zúčastnili Maratonu čtení se svými knihami nejrůznějších žánrů, které tam představili.

čtvrtek, 08 listopad 2018 11:21

Žákovské představení

čtvrtek, 01 listopad 2018 14:36

Změna působení školního psychologa

Dobrý den, rodiče a děti,

touto cestou bych vás ráda informovala o změně! Ptáte se asi, o jakou změnu jde? Od 1. 10. 2018 na ZŠ U ČERVENÝCH DOMKŮ, působí školní psycholog- tedy já, již v rámci celého týdne. Jsem tu pro vás každý den. Pondělí až pátek zavítejte do mých vrátek.

Informace pro rodiče sportujících dětí k výdeji poukázek sportovního fondu pro rok 2019

Vážení rodiče,

Město Hodonín i pro rok 2019, stejně jako v letech minulých, přistoupilo k poskytování dotací z dotačního programu na podporu sportu dětí a mládeže jednotlivým sportovním organizacím tzv. poukázkovým systémem.

úterý, 30 říjen 2018 22:01

Návštěva v Planetáriu

V úterý 9 října vyrazily třídy 5.A a 5.B do Brna na výukový program do zdejšího planetária. V rámci učiva vlastivědy a přírodovědy jsme viděli úžasnou projekci. Nejdříve nám zdejší pracovnice představila a popsala aktuální oblohu, která je aktuálně v tomto ročním období nad námi a popsala nám známá souhvězdí. Následoval hlavní program Planety: cesta Sluneční soustavou, který byl nádherně zpracovaný a pro děti velmi srozumitelný.

Děti se vrátili do školy a domu nejen plní dojmů, ale také se spoustou suvenýrů.

pátek, 26 říjen 2018 20:37

Tematicky zaměřená setkání s rodiči

Pro rodiče jsme připravili tematicky zaměřená setkání s externím odborníkem, které se dotýkají některých zajímavých témat, se kterými se jako rodič školáka můžete potýkat.

Přednášky vede Mgr. Lucie Vanáčová ve sborovně ředitelského pavilonu vždy od 17:00.

pátek, 19 říjen 2018 10:10

Přespolní běh

Ve středu 26.9. jsme v přilehlém lesoparku uspořádali okresní kolo v přespolním běhu, kterého se zúčastnilo celkem 290 dětí. Naši žáci si vedli skvěle a tři ze čtyř kategorií ovládli. Bonusem bylo to, že ve všech čtyřech kategoriích vypsaných pro ZŠ zvítězil žák naší školy. V mladších žákyních to byla Izabela Křížová, v mladších chlapcích David Tříska, ve starší pak Nicol Gruberová a Matěj Hřebačka.

pondělí, 08 říjen 2018 13:51

PLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST - Hodonín 3.10. 2018