Lenka Handlířová

úterý, 20 listopad 2018 22:09

Beseda se zajímavým hostem

 

Naskytla se nám možnost besedy s profesionálním kuchařem panem Zbyňkem Diatkou. Povídali jsme si o tom, co je prospěšné pro lidské zdraví z hlediska výživy. Pan Diatka přinesl na ukázku některé suroviny pro přípravu zdravých pokrmů. Společně s žáky jsme diskutovali také o financích, kapesném, cenách potravin, nákladech na výrobu a dopravu zboží, o kvalitě potravin, nakupování atd. Žákům bylo vysvětleno na příkladech, že se vyplatí kupovat kvalitní potraviny, ne levné náhražky. Propojili jsme tematiku besedy s probíranými učivy Výchovy k občanství a s důležitými životními hodnotami. Ani v současné době, kdy je svět integrovaný, se nemají všude tak dobře jako u nás. Měli bychom si všichni vážit toho, co máme.

Mgr. Lenka Handlířová

úterý, 30 říjen 2018 20:21

Výstava k 100. výročí vzniku republiky

               V jazykové učebně se konala výstava k 100. výročí vzniku Československa. Na školní výstavě si žáci prohlédli nejrůznější práce, věci a předměty zaměřené k významnému výročí naší republiky a dozvěděli se spoustu informací.

               Zajímavostí bylo i dobové oblečení, ve kterém byli ustrojeni žáci Dominik Sabáček, Eva Brablcová a Natálie Kuncová, moc jim to slušelo.

               Poděkování patří také žákům 7.A, 7.B, 8.A, 8.B, 9.A, 9.B a 9.C, jejichž některé vybrané práce zde byly vystaveny.

Mgr. Lenka Handlířová

https://zscervenedomky.rajce.idnes.cz/Vystava_k_100._vyroci_vzniku_republiky/

úterý, 30 říjen 2018 20:11

Slavili jsme 100 let republiky

 

 

 

                V předmětu Výchova k občanství jsme si připomínali 100. výročí vzniku Československa. Žáci připravovali a prezentovali projekty, věnovali jsme se také různým dalším aktivitám. Například v 7.A jsme si pro zpestření výuky zahráli tematicky zaměřené poznávací pexeso, které přinesla žákyně Adéla Holomčíková. Výuka byla zajímavá, žáci získali spoustu nových poznatků a pracovali se zájmem a s radostí.

 

                            Mgr. Lenka Handlířová

 

   https://zscervenedomky.rajce.idnes.cz/Slavili_jsme_100_let_republiky/