pondělí, 03 duben 2017 19:32

Veselé zoubky

Napsal(a)

 

Veselé zoubky

Dne 8. 3. 2017 proběhla v prvních třídách akce Veselé zoubky, kterou sponzorovala DM drogerie.

Děti získaly informace o tom, co je chrup, z kolika se skládá zubů, jaký je rozdíl mezi mléčným a trvalým zubem, jak pečovat o zuby a předcházet nemocem, z nichž nejběžnější je zubní kaz,…

Paní učitelky dětem pomohly rozlišit potraviny a věci prospěšné, zdravé od těch, které zoubkům neprospívají nebo dokonce škodí. Děti se dozvěděly, že mnoho sladkostí, limonád a špatná zubní hygiena nám může poškodit zuby na celý život a náš úsměv nebude bílý a pro ostatní příjemný. K vysvětlení těchto věcí a zodpovězení všech otázek nám (učitelkám i dětem) pomohly hravé barevné pracovní listy a instruktážní film s Hurvínkem a Máničkou. Na konci této netradiční výukové hodiny dostaly děti papírovou kabelku plnou hezkých a praktických pomůcek k zubní hygieně- zubní kartáček, velkou dětskou zubní pastu, přesýpací hodinky nastavené na správné vyčištění chrupu a balíček žvýkaček.

 Děkujeme za děti, takových sponzorovaných akcí nebývá mnoho a doufáme, že i díky dárkům si důležité informace děti zapamatují lépeJ

img 1020     img 1021

img 1031     img 1047

        

text P. Mezerová, foto M. Blahová

 

Přečteno 1258 krát Naposledy změněno sobota, 24 červen 2017 20:50