INFORMACE O LYŽAŘSKÉM VÝCVIKU 2022

 

27.3. – 1.4.2022


pro žáky a zákonné zástupce

V letošním školním roce 2021 – 2022 organizuje základní škola lyžařský výcvikový kurz pro žáky/yně/7. ročníků. Účast žáka/yně/ na lyžařském výcviku není povinná a rodič své dítě přihlašuje formou závazné přihlášky, v jejímž textu vyjádří svůj souhlas nebo nesouhlas s účastí žáka na lyžařském výcviku. (Celková cena činí 5. 500,- Kč).

Přihlášku na lyž. výcvik přinesou žáci vyplněnou a vrátí ji zpět škole do termínu 22. 9. 2021. Přihláška je závazná. Přihlášku žáci odevzdají zástupci ředitele popř. třídnímu učiteli. Prosím o odevzdání přihlášky i se záporným vyjádřením.

Délka lyžařského kurzu je 6 dnů (Ne-Pá).

ZÁKLADNÍ INFORMACE
/kam se jede, kdy se jede a finanční náklady/:
Termín: 27. 3. 2022 – 1. 4. 2022
Místo pobytu: Jeseníky, Červenohorské sedlo, Hotel Červenohorské sedlo *** www.hotelchs.eu

Cena: 5 500,- Kč /v této ceně je zahrnuto: ubytování, stravování (plná penze a pitný režim, 3 x denně + odpolední svačinka) doprava, vlekovné (skipas) na celou délku pobytu, min. 1x rezervace hotelového bazénu.

COVID a storno podmínky domluvené s ubytovatelem lyžařského výcviku:
Pokud se z hygienických důvodů nebude moci LVVZ uskutečnit, ubytovatel se nám písemně zavázal, že nám vrací peníze v plné výši!

VÝZBROJ a VÝSTROJ:
Při výcviku používají žáci své lyžařské vybavení, nebo si mohou celou lyž. či snowboardovou výzbroj zapůjčit ve škole. Poplatek slouží pouze k servisní údržbě vybavení, který odpovídá dennímu půjčovnému celého vybavení na horách.

Na lyžařském výcviku se žáci mohou pod vedením instruktora věnovat lyžování nebo snowboardingu (SNB). Vzhledem k náročnosti výcviku a krátké době pobytu, není možné vybavení střídat. Pouze žák zdatný na lyžích i SNB si může vzít dvojí vybavení.

Půjčovné kompletní lyžařské výzbroje (lyž. boty, lyže, hole, ochranná přílba) činí 800,- Kč za celou dobu pobytu. (500,- Kč – lyže, 50,-Kč - hole, 150,- Kč – boty, 100,- Kč - ochranná přilba)
Pokud má žák zájem o výuku snowboardingu, tak půjčovné kompletního SNB vybavení činí 850,-Kč za celou dobu pobytu. (snowboard – 600Kč, obuv – 150Kč, helma 100Kč)
Platba za půjčovné se provádí hotově v den vydávání výzbroje (bude upřesněno - pravděpodobně 21.3.2022)


Dojde-li ke zlomení lyže či neúmyslnému poškození půjčené výzbroje (výstroje) při výcviku, není po žákovi požadována žádná finanční náhrada. Lyžařské vybavení si však mohou rodiče vypůjčit kdekoliv /příbuzní, lyžařská půjčovna apod./ Jestliže si žák půjčuje lyže mimo školu, je nutné potvrzení o seřízení vázání lyží od odborné firmy! O bezplatné seřízení soukromého lyž. vybavení lze požádat i instruktory školy, kteří mají k této činnosti odborné oprávnění. Týká se pouze lyží! Potvrzení musí být vydáno v aktuálním roce na odpovídající váhu žáka a na výzbroj, na které bude kurz absolvovat!
U svého SNB vybavení je nutností jistící řemínek (tzv. sichrák). Žák si jej může také vypůjčit ve škole za 50,- Kč (popř. následně odkoupit za 150,- Kč). Školní prkna sichráky mají a jsou tak v ceně půjčovného.

ZDRAVÍ:
Podmínkou účasti žáka na kurzu je výborný zdravotní stav potvrzený lékařem, který na požádání rodičů vypracovává „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na lyžařském výcviku.“ Bez tohoto posudku se žák nesmí lyžařského výcviku zúčastnit. Nevyplněný posudek obdrží děti po odevzdání závazné přihlášky.
Žáci sportovních tříd tento posudek odevzdávají v rámci přihlášení do sportovní třídy. Pokud je tedy v termínu LVVZ posudek platný, pro účast na LVVZ není zapotřebí nový posudek a od těchto žáků není tedy vyžadován.
Na LVVZ nemůže být vyslán žák, jehož zdravotní stav by mohl být tímto pobytem ohrožen, a žák, který by mohl zdravotně ohrozit ostatní spolužáky. Při závažném onemocnění či vážnějším úrazu přímo na LVVZ je dítě posláno domů - rodiče si pro nemocného žáka přijedou osobně!!
Žáci zcela nebo částečně uvolnění z výuky tělesné výchovy se LVVZ nemohou zúčastnit. Účast žáka se závažnými výchovnými problémy bude konzultována se zákonnými zástupci. Žáci sedmých tříd budou v TV průběžně testováni z celkové tělesné připravenosti pro absolvování kurzu.
PLATBA:
Z důvodů odesílání záloh, je nutné platbu provést nejpozději do 15. 11. 2021 v kanceláři ZŠ /paní Hrnčiříková/ nebo nejlépe přímo na účet školy:
1667190257/0100 (do poznámky platby napište příjmení žáka, třídu a zkratku LVVZ)
Pokud pošlete žádost na ředitelství školy (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo přes EduPage – Michal Holomčík), je možné částku rozložit do dvou plateb (říjen 2750,- Kč a listopad 2750,- Kč).
Pokud nebude mít žák do výše uvedeného (popř. domluveného) termínu zaplaceno, ředitelství tuhle skutečnost bere jako storno závazné přihlášky a žák je tak z lyžařského výcviku vyřazen.
COVID a storno podmínky domluvené s ubytovatelem lyžařského výcviku:
Pokud se z hygienických důvodů nebude moci LVVZ uskutečnit, ubytovatel se nám písemně zavázal, že nám vrací peníze v plné výši!
Jakékoliv dotazy k LVVZ směřujte na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., popř. přes zprávy systému EduPage přímo na zástupce ředitele – Mgr. Michal Holomčík.
Mgr. Michal Holomčík
zástupce ředitele

Naposledy změněno úterý, 07 září 2021 13:54