středa, 11 leden 2017 11:19

Školní knihovna

Většina z nás šťastných si jistě vzpomíná na hřejivý pocit bezpečí, když nám po večerech rodiče četli pohádky. Nenahraditelná zkušenost, kdy jsme se mimo jiné naučili vnímat mluvené slovo, bystřili svoji představivost, což se nám později hodilo nejen ve škole. Četli jsme pak s chutí i sami a cestovali různými místy světa, svou fantazií, prožívali dobrodružství i různorodé vztahy.

V naší škole je žákům umožněno půjčovat si zdarma knihy ve školní knihovně, 2x týdně o velké přestávce na jeden měsíc. Tento rok je to pondělí + středa.

Většinou toho využívají hlavně žáci prvního, ale občas i druhého stupně. V každém ročníku I. stupně také celé třídy využívají knih pro společnou četbu.

Spolupracujeme také s Městskou knihovnou, kam chodíme na úspěšný program „Knížka pro prvňáčka“, ale i další akce.

Mgr O. Cejpková, správce knihovny

Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

V úterý 7. Února 2017 se žáci 5.B pod vedením pí. učitelky Brhelové setkali v Městské knihovně se spisovatelkou Petrou Braunovou při příležitosti jejích 50. narozenin.
 Beseda se nesla v přátelském a pohodovém duchu. Začínající redaktorka školního časopisu Terezka Bauerová, ale i ostatní žáci měli připraveno spoustu dotazů, ale i vlastní slohové práce na téma „Ztraceni v čase“. Tento název je převzat z jedné knihy paní spisovatelky a také téma letošní literární soutěže. Nakonec jen Sára Hochmanová svou práci přečetla a dostala na ni od paní Braunové jedničku. Ostatní práce se pošlou do soutěže.
 Žáci také paní spisovatelce s růžičkou a drobným dárkem popřáli. V příjemné atmosféře čas rychle uplynul a žáci mají nejen velký zážitek, ale určitě i motivaci k dalšímu tvoření.
 Za pečlivou přípravu dostali také pochvalu od pracovnice knihovny.

foto na: http://zscervenedomky.rajce.idnes.cz/Knihovna_-_Petra_Braunova%2C_5.B./

Školní kolo recitační soutěže

Šikovní recitátoři I. stupně se sešli 14. února 2017 ve školní knihovně, aby poměřili své síly. Všichni byli krásně připraveni s dlouhými a zajímavými básněmi. Porota měla velmi těžkou volbu.
Nakonec se v I. kategorii rozhodla pro Ellu Balunovou ze 3. B na 1. místě, Lenku Štukavcovou z 2. A na 2. místě a Davida Klemše ze 3. B na 3. místě.
 Ve II. kategorii byli nejlepší Anežka Skupinová na 1. místě, Julie Pávková na 2. místě a Alexandra Gkaitatzi na 3. místě, všechny ze 4. B
Cenu diváka si odnesli Jakub Kotásekz 1.A, Gita Kotásková ze 3.A  a Tereza Herková z 5. A.

Postupujícím do okresního kola držíme palce

foto na http://zscervenedomky.rajce.idnes.cz/Recitecni_soutez_1.st._sk._kolo_14.2.2017/

Naposledy změněno sobota, 02 září 2017 18:54