Jaromír Kalábek

pondělí, 19 březen 2018 11:39

VI.B na akci města Hodonín

Třída VI.B, ZŠ U Červených domků, se 7.3. 2018 zúčastnila akce pořádané městem Hodonín  u příležitosti oslav výročí založení Československé republiky.

Akce se konala na hlavním hodonínském náměstí pod názvem Přehlídka techniky záchranných sborů ČR.

Kluci i holky měly "oči navrch hlavy".

Jiří Willmann, třídní učitel 

  Zápis do 1. třídy ZŠ Hodonín, U Červených domků 40 pro školní rok 2018/2019 proběhne 6. a 7. dubna 2018.

  Pokud zákonný zástupce zvažuje odklad povinné školní docházky, musí podat žádost o odklad se dvěma přílohami (posouzení ze školského poradenského zařízení a odborného lékaře). Odklad povinné školní docházky lze vyřídit v termínu zápisu do 1. třídy. Je nutné se včas objednat do PPP( dlouhá čekací doba).

neděle, 11 březen 2018 20:44

Autorské čtení s Pavlem J. Hejátkem

Pro žáky 8. ročníků bylo v Městské knihovně v Hodoníně uchystáno velmi zajímavé setkání s básníkem a hudebníkem Pavlem J. Hejátkem. Ten se dětem představil svým autorským čtením i zpěvem za doprovodu kytary. Zazněly jeho zhudebněné básnické texty, písně Bulata Okudžavy i Jarka Nohavici.
Pavel J. Hejátko nás přesvědčil o tom, že poezie neztratila nic ze svého kouzla a půvabu ani v moderním světě. Děkujeme!

středa, 28 únor 2018 13:57

Olympiáda v anglickém jazyce

Naši školu úspěšně reprezentovali žáci 7. a 9. ročníku v okresním kole olympiády z AJ.

V kategorii 6. a 7. ročník ZŠ se na krásném 3. místě umístil Filip Hubačka ze 7. C. V kategorii 8. – 9. ročník se ve velmi silné konkurenci umístil na pěkném 11. místě Matěj Bílek z 9. B. Této kategorie se zúčastnilo dalších 23 žáků z celého hodonínského okresu.

Hochům gratulujeme k jejich jazykovým znalostem.

úterý, 27 únor 2018 10:56

Recitační soutěž – školní kolo

V úterý 13. února se konalo školní kolo Recitační soutěže. Šikovných a odvážných dětí, které se nezalekly náročných recitačních textů ani početného publika složeného z jejich spolužáků, bylo letos více než třicet. Soutěž byla jako každoročně rozdělena na čtyři kategorie podle ročníku.

pátek, 16 únor 2018 07:24

Recitační soutěž - školní kolo

Opět po roce se setkali 14. února 2018 nejlepší recitátoři z prvního stupně ve školní knihovně, aby spolu soupeřili v přednesu básní, které si připravili a naučili. První kategorie 1. až 3. tříd byla velmi vyrovnaná a výkony žáků přesvědčivé . Přesto porota musela vybrat, a tak na třetím místě stanula Gábinka Pataki ze 2.C třídy, na druhém Karin Macků z 3.A a vítězem této kategorie se stal Jakub Holek ze 3.C.

čtvrtek, 01 únor 2018 13:25

Sběr papíru 15. 2. 2018

Atletické třídy střídají v jednom týdnu trénink (povinný) a druhý týden mají možnost volby mezi plaváním a bruslením. Na plavání chodí pouze atleti, kteří odevzali učitelům závazný zájem o výuku plavání podepsaný od rodičů.

Fotbalové třídy střídají v jednom týdnu plavání (povinné) a druhý týden mají možnost volby mezi tréninkem a bruslením.

Rozpis střídání je platný do doby skončení provozu zimního stadionu Hodonín. Pak se skupiny střídají pouze na atletickém tréninku a plavání (pouze zájemci). O změnách ve střídání skupin budete včas informováni.

čtvrtek, 01 únor 2018 07:36

Recitační soutěž 2. tříd

Taková recitační soutěž není nic jednoduchého: musíte si najít v libovolné knížce pěknou básničku, pořádně se ji naučit nazpaměť, odpřednášet ji ve škole před paní učitelkou a před celou třídou… To chce nejen šťastnou ruku při výběru básně, dobrou paměť, ale i kus odvahy! Když se Vám tohle všechno povede, můžete být vybraní do dalšího kola - soutěže mezi ostatními druháky.

Strana 1 z 9