• COPO

• Poslední den před podzimními prázdninami proběhlo na naší škole cvičení COPO. Žáci navštěvující zdravotnický kroužek pro 2. stupeň si připravili praktickou ukázku první pomoci. Spolužáci ze šestých a sedmých tříd si tak mohli na pěti stanovištích vyzkoušet ošetřit například zlomeninu, popáleninu, tržnou ránu nebo masáž srdce.

Doufám, že nabyté zkušenosti nebudou muset naši žáci nikdy použít, ale věřím, že v případě potřeby nečekanou situaci zvládnou vyřešit co nejlépe.

• Návštěva Muzea ropy

• V pondělí 23.10. navštívila třída 5.B v rámci výuky přírodovědy místní Muzeum naftového dobývání. Všichni byli překvapeni, jak moc se jich téma ropy dotýká. Dověděli jsme se, kdy, kde a proč se ropa začala těžit a čím je jižní Morava výjimečná . V závěru jsme si prohlédli sbírku minerálů a hornin.

Napsala A. Tesaříková

• Krajské přebory v přespolním běhu družstev základních škol - Brno

• Mladší žákyně a mladší žáci našich sportovních tříd ZŠ U Červených domků Hodonín suverénně ovládli krajské přebory přespolního běhu základních škol v Brně. V mrazivém počasí se v lužáneckém parku uprostřed města utkali se školami ze všech okresů a díky skvělým výkonům postoupili na Mistrovství České republiky do Žďáru nad Sázavou. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci a spolupráci s Atletickým klubem Hodonín a FK Hodonín z.s.

• Finále Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladšího žactva v atletice - Zlín

• Za nepříznivého počasí se ve Zlíně konala soutěž družstev mladšího žactva. Je to nejvyšší závod, na jaký mohou družstva v rámci kolektivní soutěže postoupit. Našemu týmu mladších žáků z atletických sportovních tříd Základní školy U Červených domků Hodonín se podařilo postoupit z kraje a v konkurenci nejlepších týmů celé Moravy a Slezska se kluci rozhodně neztratili. V chladném a deštivém počasí si vytvořili spoustu krásných osobních rekordů a na konci letní sezóny obsadili skvělé sedmé místo. Děkujeme za reprezentaci!

• Školní florbalový turnaj:

• V pondělí 16.10. se v tělocvičně naší školy konal florbalový turnaj, do kterého se zapojilo 12 týmů druhého stupně. Týmy byly složeny jen z hráčů a losem jim byl přidělen brankář.

Turnaj byl rozdělen na dvě kategorie: kategorie 6. - 7. třída a kategorie 8. - 9. třída. Každá kategorie se hrála na 2 skupiny po třech, kde postupovali první dva z tabulky. Poté se hrálo semifinále a následně o třetí místo a finále.

Ve finále kategorie 6. - 7. třída zvítězil tým LOKOMOTIVA MND 7.A nad týmem BALLERS  5:2. Ve finále kategorie 8. - 9. třída zvítězil tým BANÍK OSTRAVA nad týmem BANÍK DUBŇANY 6:2. První čtyři týmy obdrželi sladkou odměnu. Vyhlášeni byly také nejlepší střelci a všichni 4 brankáři.

• Úspěch třídy 3.A ve výtvarné soutěži

• Minulý školní rok se třída 2.A (současná 3.A) zapojila do soutěže pořádané Městkou knihovnou Hodonín s názvem Na tvém místě. Díky soutěži se žáci seznámili s tvorbou spisovatelky Ivy Procházkové.

Po společné četbě knihy Pět minut před večeří žáci vytvořili kolektivní obraz, za který získali 1. místo ve výtvarné části soutěže.

6.10.2023 si tak mohli užít slavnostní vyhlášení výsledků a vernisáž, která otevřela výstavu zapojených prací. Akci si společně všichni užili.

• Návštěva Řemeslných dnů

• 14.9.2023 se žáci 3.A a 3.B zúčastnili Řemeslných dnů, které pořádalo Masarykovo muzeum v Hodoníně. Žáci si vyzkoušeli stará řemesla jako je pregéřství, metlařství, košíkářství a mnoho dalších. Seznámili se tak s prací našich předků a zamysleli se nad její důležitostí. Odměnou jim byly výrobky, které si sami vytvořili a odnesli domů.

• Školní kolo ve stolním tenise

• Ve středu 18. 10. se uskuteční školní kolo ve stolním tenise pro žáky druhého stupně 6. - 9. tříd.

Zájemci se mohou registrovat do úterý 17. 10. 2023 12:00 hod  - REGISTRACE ZDE.

Turnaj bude zahájem v 8:00 v tělocvičně školy, kde proběhne rozlosování.

Zájemci si mohou přinést svou pálku. Kdo nemá vlastní, bude mu na zápasy zapůjčena.

• Adam Ilčík zlatý na Mistrovství Evropy U14 v karate

• Blahopřejeme Adamovi Ilčíkovi k mimořádnému úspěchu na ME v karate.
            Dne 14-17.9.2023 se zúčastnil žák sportovní třídy naší ZŠ Adam Ilčík 14.let XX. Mistrovství Evropy v karate v Belgii. V kategorii kata jednotlivců získal zlatou medaili, kde ve finále porazil závodníka z Rakouska. Následně pak získali stříbrné medaile v týmové soutěži kumite a kata.

Adama čeká v nejbližší době Mistrovství ČR v Karlových Varech, Budapest open a v prosinci jej čeká vrchol sezóny Světový pohár v Benátkách. Jedná se o nejvyšší světovou soutěž, čemuž odpovídá i konkurence.

Děkujeme Adamovi za vzornou reprezentaci školy, okresu, kraje i celé ČR.

Přejeme mu hodně úspěchů v dalších soutěžích.

• Slovácké divadlo

• Ve středu 4.října 2023 jsme vyjeli na první představení našeho žákovského předplatného ve Slováckém divadle v Uh. Hradišti.

M. Hanková - ŠK

• Proměny odměňují

• Velkou radost měli žáci 4.A a 4.B, kteří se zapojili ve spolupráci se ŠK do projektu nadace Proměny "Měsíc školních zahrad" a byli vylosováni v kategorii l. stupeň "Život vody". Kromě materiálů o vodních rostlinách a živočiších obdrželi cestovní mikroskopy a vodní mlýnek, který si mohou společně postavit na letošní škole v přírodě.

• Školní kolo ve florbale 6. - 9. třída

• V příštím týdnu (předpoklad pondělí 16. 10 od 8:00),  bude naše škola pořádat školní kolo ve florbale.

Bude se hrát ve dvou smíšených kategoriích (holky, kluci dohromady):

• 6. - 7. třída (v případě, že žák hraje závodně florbal, hokej nebo hokejbal, tak může výjimečně nastoupit i mladší)
            • 8. - 9. třída

Informace:

• Registrace (přihláška) elektronicky do čtvrtku 12. 10. 10:00 (odkaz níže).
            • Jeden tým bude mít 5 - 7 hráčů. Hrát se bude v tělocvičně 3+1 (3 hráči a jeden brankář na ploše).
            • Systém a termín bude upřesněn v pátek 13. 10.
            • Družstvo nebude mít své brankáře, ale bude jim přidělen. Kdo má zájem chytat, dejte vědět p. učiteli Kalábkovi.